2011 Rugsėjo 08

Rugsėjo pirmąją mokyklose šventė statybininkai

veidas.lt

BFL

Šiemet net keliuose vaikų darželiuose, mokyklose ir gimnazijose rugsėjo pirmąją vietoj šventiško vaikų klegesio pokšėjo statybininkų plaktukai. Vaikai į šias ugdymo įstaigas rinktis pradės tik nuo šiandien, tai yra nuo rugsėjo 5 d., ar dar vėliau.
Pasirodo, Sveikatos apsaugos ministerija šiuo metu dar tik skaičiuoja, kiek mokyklų yra nebaigusios remonto. Taip pat skaičiuojama, ar mokyklos ištaisė pernai nustatytus saugos pažeidimus, kurių pavasarį buvo užfiksuota beveik 80 proc. šalies mokyklų. Pavyzdžiui, išsiaiškinta, kad trečdalis mokyklų neturėjo atskirų tualetų berniukams ir mergaitėms, kai kur jie buvo net be durų. Ketvirtadalyje mokyklų reikalavimų neatitiko apšvietimas, grindų danga, kas dešimtoje mokykloje buvo nesaugios sporto salės ir stadionai.
Tačiau ir atėjus rugsėjui mokyklų, kuriose šie pažeidimai vis dar nepašalinti arba nebaigti kiti remonto darbai, yra kone kiekviename Lietuvos mieste ar rajone. Tarkim, Vilniaus Lazdynų mikrorajone yra mokyklų, kuriose statybininkai dirbs iki spalio vidurio.
Taip atsitiko todėl, kad savivaldybės viešųjų pirkimų konkursus dėl remonto darbų baigia tik vidurvasarį, tad statybininkai iki rugsėjo 1-osios mokyklų suremontuoti nespėja. Pavyzdžiui, Vilniaus Minties gimnazijos direktorė Teresė Sakalauskienė teigia, kad dėl remonto jos vadovaujamoje mokykloje sutartis su rangovu buvo pasirašyta tik liepos 11 d. Statybų bendrovės savo ruožtu aiškina, kad remonto darbai užtrunka ir dėl didėjančio statybininkų stygiaus.
Dalyje darželių rugsėjį vienu metu vyks ir remontas, ir ugdymo procesas. Kiek tokių darželių yra visoje Lietuvoje, Švietimo ir mokslo ministerija duomenų neturi. Pasak ŠMM Komunikacijos skyriaus vedėjos Aidos Janionytės, kiekviena savivaldybė pati sprendžia, kada ir koks remontas lopšeliuose-darželiuose atliekamas, kur ir kaip tuo metu globojami vaikai, o ministerija į tai nesikiša.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...