2010 Lapkričio 16

Spaudos aktualija

Sprogmenys šokdina ir Lietuvą

veidas.lt

Baltijos šalių užsienio atstovybių adresuotą siuntinį su sprogstamuoju užtaisu sukėlė ant kojų kurjerių bendroves, o papildomos saugumo priemonės lėtina skubių siuntų pristatymą verslui.

Kam konkrečiai buvo adresuota skubi siunta ir iš kokios šalies ji atkeliavo, kurjerių tarnybos neatskleidžia, bet praneša sugriežtinusios siuntų ir klientų patikrą, antradienį informuoja dienraštis “Verslo žinios”.

“TNT Lietuva” vakar pranešė, kad ėmėsi papildomų saugumo priemonių, siekdama apsaugoti klientus, krovinius ir darbuotojus nuo galimų teroristinių išpuolių.

“Kruopščiai tikrinami siuntimo dokumentai, laikinai apribota galimybė priimti siuntas iš privačių asmenų ir sustabdyta atsiskaitymo grynaisiais pinigais galimybė”, – vardina bendrovės “TNT Lietuva” generalinis direktorius Aivaras Sebeckis.

“Kadangi kruopščiai tikriname visas siuntas, jos gali vėluoti”, – įspėja “TNT Lietuva”.

Terorizmas pakišo koją verslui per patį krovinių gabenimo piką – artėjant Kalėdų laikotarpiui.

Per porą pastarųjų savaičių pagausėjo pranešimų apie tai, kad sprogmenų rasta siuntose iš Jemeno, turėjusiose pasiekti JAV adresatus, siuntinių su bombomis aptiktą siuntose, adresuotose Graikijoje reziduojančioms užsienio ambasadoms, įtartinų paketų buvo siųsta Prancūzijos, Vokietijos, Italijos vadovams.

Iš Jemeno ar Somalio Baltijos šalis per metus pasiekia tik viena kita siunta, o štai siuntos iš Graikijos Lietuvoje sudaro maždaug 7-8 proc. visų siuntų.

“Esant aukštam pavojaus lygiui, siuntų pristatymas lėtėja ne tik iš Graikijos, bet ir iš kitų šalių: jos tikrinamos specialia įranga, kroviniai apžiūrimi su ieškoti sprogmenų dresuotais šunimis”, – aiškina tarptautinių siuntų gabenimo bendrovės “Lex system” generalinis direktorius Andrius Balkūnas.

Darbus stabdo ir sparčiai augantis krovinių kiekis. Tačiau įspėjama: jeigu vienoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje pasirodys naujų siuntų su sprogmenimis -patikros dar griežtės, o siuntos vėluos smarkiau.

Nors skubių siuntų kompanijų atstovai oficialiai nepatvirtina, kad realus pavojus buvo kilęs ir Baltijos šalyse, neoficialiai užsimenama, jog baimės nėra laužtos iš piršto – neva sulaikyta skubi siunta su sprogmenimis, adresuota vienai iš užsienio atstovybių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tai Tai rašo:

    vel ir jau LT atsirado sprogmenu.Muset siuncia muslimai arba reikia savo kompanija apgint.Lietuviskos salietros geriau nera.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...