2011 Birželio 15

Ekstremali situacija gali trukti apie 1,5 mėn.

veidas.lt

BFL

Dėl sutrikusio medicinos atliekų tvarkymo paskelbta ekstremali situacija gali trukti apie pusantro mėnesio, prognozuoja sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

“Situacija nėra blogėjanti, nuo to, kai mūsų iniciatyva buvo paskelbta ekstremali situacija, mes sugebėjome ją stabilizuoti. Bet ekstremali situacija Lietuvoje šiuo metu dar nėra atšaukta, manau, kad įvedus visus pajėgumus ji gali trukti apie 1,5 mėnesio”, – žurnalistams sakė A. Klišonis po trečiadienį vykusio Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio. Jame politikai, atsakingi pareigūnai ir specialistai aptarė problematišką situaciją dėl medicininių atliekų tvarkymo.

Apibūdindamas dabartinę padėtį A. Klišonis sakė, kad “šiuo metu dirbama gaisro sąlygomis, nes situacija dar nėra normali ir toli gražu dar kurį laiką nebus normali”.

“Šiuo metu faktiškai sunaikiname tiek atliekų, kiek jas paruošiame. Tačiau nuo birželio 27 d. bendrovės “Senovė” patalpose bus statomas ne deginimo, o autoklavavimo įrenginys. Kaip patikino “Senovės” vadovai, jo pajėgumas bus apie 4 tonas atliekų į dieną. Tuomet galėsime konstatuoti, kad dvigubai didesnis kiekis medicininių atliekų per dieną yra sunaikinamas negu jų atsiranda”,- sakė A. Klišonis.

Jo duomenimis, šiuo metu sukaupta daugiau kaip 50 tonų medicininių atliekų, kurios nuolat deginamos.

Susikaupusios medicinos atliekos ne tik trikdo sveikatos priežiūros įstaigų darbą, bet ir kelia grėsmę žmonių sveikatai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...