2014 Gegužės 13

Specialistai: norite būti sėkmingi darbuotojai? Rūpinkitės savimi!

veidas.lt


Ko reikia, kad žmogus jaustųsi gerai darbe, kuriame praleidžia didelę savo gyvenimo dalį, ir kad jam vykdoma veikla teiktų malonumą? Pirmiausia – tikslo, pabrėžia psichologijos mokslų daktaras, projekto „1GO sėkmės biuras“ ekspertas, Marius Daugelavičius: „Tikslo užsibrėžimas ir suvokimas, kodėl tai darau ir ko tuo siekiu – svarbiausias visur, kur norime mums svarbaus rezultato – pripažinimo, pakilti karjeros laipteliu į viršų, gauti didesnį atlyginimą, dirbti geresnėmis sąlygomis ir kt.“.

Mitybos režimas – tik norintiems numesti svorio?

Tikslą jaustis geriau ir dirbti efektyviau sau užsibrėžė ir įmonės „ZET technologijos“ darbuotojai, dalyvaujantys dviejų mėnesių projekte ir sekantys specialios programos, sudarytos bendradarbiaujant su dietologijos, psichologijos ir sveikos gyvensenos specialistais, nurodymais. Didžiąją laiko darbe dalį prie kompiuterio praleidžiantys programuotojai iki tol manė, kad mitybos režimas svarbus tik norintiems numesti svorio, mankšta – daug laiko užimantis veiksmas, o poilsio pertraukėlės – prabanga, kurią sau galima leisti tik turint mažiau darbo.

Po mėnesio nuo projekto pradžios apibendrinti projekto dalyvių rezultatai patvirtina, kad vos keli nesudėtingi nurodymai, tokie kaip mitybos režimas, poilsio pertraukėlės kas 1,5-2 val., kelių minučių mankšta ir streso valdymo pratimai, laikantis jų nuolat, turi akivaizdžios teigiamos įtakos bendrai savijautai, motyvacijai ir darbingumui. Mėnesį programos nurodymais sekusių projekto dalyvių darbingumas pakilo 20 proc., 17 proc. pagerėjo bendra darbuotojų motyvacija, 21 proc. – darbo efektyvumas.

Psichologas: darbe praverčia ir žodis „Ne“

„Šiuolaikinio žmogaus matrica – darbai, po jų – šeima, o laiko sau beveik nebelieka. Nesirūpinimas savimi, dėmesio sau trūkumas neigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną. Tad nenuostabu, kad susimąstę apie tai, kaip pagerinti savo savijautą darbe ir pradėję skirti sau daugiau dėmesio, projekto dalyviai pamatė ir rezultatus“, – sakė M. Daugelavičius.

Psichologas pabrėžia, kad balansas svarbus visur, siekiant gerų rezultatų, tad norą dirbti tik gerai ir padaryti maksimaliai daug derėtų keisti į sugebėjimą dirbti pagal galimybes, suvokiant, ką svarbu parengti greičiausiai, kas gali palaukti, ką naudinga atlikti labai gerai, o ką užtenka padaryti tinkamai. Perfekcionizmas kiša koją net didžiausiems vadovams.

„Kiekvienam dirbančiam žmogui svarbu nusistatyti prioritetus – planuoti darbus ir aiškiai suvokti, kiek galite padaryti, o kur jau reikia prisiminti žodį „Ne“, – pabrėžia M. Daugelavičius.

Sveikos gyvensenos specialistas: stresą malšina judėjimas

Sveikos gyvensenos specialistas, vienas iš „1GO sėkmės biuras“ projekto ekspertų, Bronius Burneika sako, kad nuovargis ar stresas darbe kartais neišvengiami. Tačiau vienos pagrindinių prevencinių priemonių – pertraukėlės ir fizinis aktyvumas.

Pastarasis protinį darbą dirbančius žmones priverčia bent trumpam mintis nukreipti į kūną ir leidžia pailsėti smegenims. „Jei neturite laiko pasivaikščioti ar pasimankštinti darbe, nesudėtingus pratimus galite daryti ir prie darbo stalo – išsitieskite kėdėje, ištieskite kojas prieš save, įtempkite raumenis, pasirąžykite, pamasažuokite sau sprandą ir smilkinius. Taip suaktyvinsite kraujotaką, paskatinsite medžiagų apykaitą, o smegenys gaus daugiau deguonies, tad lengviau seksis mąstyti ir rasti tinkamiausią sprendimą“, – sako B. Burneika.

Anot specialisto, jaustis energingesniam padeda ir mityba. Jei kamuoja snaudulys, greičiausiai organizmui trūksta skysčių arba cukraus kiekis kraujyje yra nukritęs. „Skysčių trūkumą atstatyti padeda stiklinė vandens, o išlaikyti stabilų gliukozės kiekį – mitybos režimas bei sveiki užkandžiai, pavyzdžiui, riešutai ar džiovinti vaisiai,  sukeliantys sotumo jausmą ilgesniam laikui. Beje, skysčių trūkumas gali būti ir galvos skausmo ar svaigimo priežastis“, – atkreipia dėmesį B. Burneika.

Ryžtis pokyčiams gali padėti ir „1GO sėkmės biuro“ programa, skirta sėdimąjį darbą dirbantiems žmonėms, sudaryta bendradarbiaujant su įvairių sričių specialistais: http://riesutai.lt/media/1GO_sekmesbiuras.pdf. Šios programos nurodymais iki vasaros seka įmonės „ZET technologijos“ darbuotojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...