2011 Gegužės 07

Kitąmet bus atleista daug “Sodros” darbuotojų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Saulėlydžio komisijai atkreipus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) dėmesį, kad būtina optimizuoti “Sodros” veiklą mažinant darbuotojų ir atskirų juridinių asmenų skaičių, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas sako, kad tai jau šiuo metu daroma, o iš esmės administracinė “Sodros” pertvarka prasidės nuo kitų metų.

Viceministras A. Bitinas, komentuodamas Saulėlydžio komisijos išvadas, teigė, jog jos pastebėjimai teisingi, bei priminė, kad “Sodros” administravimo įstaigų valdymo optimizavimas įrašytas Seimą jau pasiekusiose pensijų sistemos ir socialinio draudimo pertvarkos gairėse.

“Planuojame tą visą reikalą jau pradėti 2012 metais, jau įsivažiuoti labai smarkiai. Dabartiniu metu jau parengiamieji darbai padaryti”, – Eltai sakė A. Bitinas.

Kalbėdamas apie “Sodros” pertvarką viceministras išskyrė du dalykus – turtą ir personalą. Dėl institucijos turto “Sodros” taryba prieš porą mėnesių priėmė sprendimą, kad turtas, nesusijęs su jos funkcijų vykdymu, turi būti parduotas. A. Bitinas teigė, kad aukcionuose bus išparduoti “Sodros” priestatai, garažai. Tuo tarpu kitus pastatus, kurie naudojami funkcijoms vykdyti, bandoma optimizuoti.

“Sudaryta darbo grupė ir kartu su Darbo birža žiūrima, kaip gali Darbo birža į “Sodros” patalpas įsikelti, o kaip “Sodra” gali kažkur – į Darbo biržos patalpas. Bandome atsisakyti patalpų, tas darbas įsivažiavo, kai kuriuose miestuose realiai pradėti veiksmai, kad institucijas sujungtume patalpų prasme”, – kalbėjo SADM atstovas.

A. Bitinas atkreipė dėmesį į “Sodros” turimas uždarąsias akcines bendroves, senelių namus “Senevita”, reabilitacijos paslaugas teikiantį “Pušyno kelią” ir grąžinamojo ir reabilitacinio gydymo įstaigą “Žvorūnė” Palangoje, kurias ketinama parduoti per aukcioną.

“Žvorūnė” pasiūlyta pardavimui, aukcionui. Dėl “Senevitos” ir “Pušyno kelio” buvo pirminis sprendimas perduoti kitoms valstybės institucijoms, tačiau už tai turi būti “Sodrai” kompensuojama vertė, valstybės biudžetas turi sumokėti “Sodros” biudžetui. Tai neįvyko, jokios valstybės įstaigos neėmė, mes leisime šias įstaigas aukcionui, pardavinėsime šitų įmonių akcijas. Su turtu viskas juda, tai netrumpas procesas, tačiau visi sprendimai yra priimti”, – aiškino viceministras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro teigimu, kadangi yra plečiamos elektroninių duomenų bazės (EGAS, EDAS), žiūrima, jog daugiau socialinės apsaugos sistemoje dalyvautų technika, dėl ko ateityje mažės “Sodros” darbuotojų skaičius.

“Planuojame, kad bus pakankamai ženklus darbuotojų atleidimas. Skaičiaus tiksliai nepasakysiu. Pirminiame etape – apie kelis šimtus, paskui bus daugiau. Uždavinys yra ne sumažinti darbuotojų skaičių, o žiūrima, kaip ta paslauga galėtų būti efektyviau teikiama. Matome, kad tam tikras rezervas personalo skaičiaus mažinime tikrai yra “, – komentavo A. Bitinas.

Viceministras negalėjo atsakyti, kokį finansinį efektą duos “Sodros” administravimo pertvarka. Tai esą priklausys nuo to, kaip pavyks parduoti “Sodros” turtą bei nuo žmogiškųjų išteklių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...