2011 Kovo 27

Japonija

Japonijos atominės elektrinės reaktoriuje didelė spinduliuotė, darbuotojai evakuoti

veidas.lt

Japonijos pareigūnai sekmadienį evakavo darbuotojus iš per žemės drebėjimą nukentėjusios atominės elektrinės reaktoriaus pastato, kur buvo nustatytos didelės spinduliuotės dozės, paskelbė elektrinę eksploatuojanti kompanija.

“Tokyo Electric Power Co” pranešė, kad vandenyje, kuris susikaupė 2-ojo reaktoriaus turbinos skyriuje, spinduliuotė įprastą lygį viršijo 10 mln. kartų.

Vienas kompanijos pareigūnas sakė, jog darbuotojai paliko 2-ojo reaktoriaus turbinos skyrių, kad jų nepaveiktų spinduliuotė.

Darbuotojai tame skyriuje stengėsi išpumpuoti radioaktyvų vandenį iš elektrinės, kuri smarkiai nukentėjo per stiprų žemės drebėjimą ir cunamį kiek daugiau nei prieš dvi savaites. Tokio vandens buvo aptikta pastatuose, kuriuose yra trys iš šešių elektrinės reaktorių.

Ketvirtadienį į ligoninę buvo nuvežti trys prie 3-iojo reaktoriaus dirbę žmonės – jie įlipo į vandenį, kuriame spinduliuotės lygis buvo 10 tūkst. kartų didesnis už įprastą reaktoriuje. Tačiau kol kas neaišku, ar tas lygis yra panašus į sekmadienį išmatuotą lygį 2-ajame reaktoriuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...