2011 Sausio 19

Kainos

Sparčiai brangsta daržovės

veidas.lt

Daržovių kainos sparčiai didėja – jų augimą skatina ne tik didžiulė paklausa Rusijoje, bet ir prastas praėjusių metų derlius. Per pastarąsias tris savaites bulvės pabrango trečdaliu, morkų kaina išaugo maždaug penktadaliu.

“Nuo rudens bulvių supirkimo kaina padvigubėjo”, – dienraščiui “Lietuvos rytas” sakė nuo rugsėjo bulvėmis Rusijoje prekiaujantis ūkininkas iš Pasvalio Remigijus Impolis. Rugsėjį Rusijoje už toną bulvių jam buvo mokama apie 800 litų, šiuo metu -1,4 tūkst. litų.

Bulvių supirkimo kainos Rusijoje tikriausiai dar nepasiekė aukštumų. Pavyzdžiui, kooperatyvas “Bulvių namai” Rusijos rinkai jas jau pardavinėja po 1,5 tūkst. litų už toną.

Didelė daržovių paklausa Rusijoje turi įtakos ir kylančioms kainoms Lietuvos rinkoje. Tačiau kainas įsuko ir santykinai nedidelė daržovių pasiūla.

“Visų daržovių – morkų, kopūstų derlius buvo prastas ir Lenkijoje. Ankstesniais metais jos ūkininkai mūsų rinką verste užversdavo pigesniais produktais. Mums nelikdavo galimybių prasimušti”, – sakė žemės ūkio kooperatyvo “Piktuvėnų javas” pirmininkas Algirdas Steponavičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...