2011 Vasario 07

Verslas

Brangsta pigiausi maisto produktai

veidas.lt

Pačių reikalingiausių maisto produktų krepšelis vasarį kainuos brangiau nei 2011-ųjų sausį – prekybininkai pakėlė pieno, cukraus, aliejaus ir grikių kainas.

Pieno, reikšmingai brangusio pernai, kaina per pastarąjį mėnesį stryktelėjo nuo kelių iki 20 proc., keliais procentais ūgtelėjo cukraus bei grikių kaina – šių produktų stygius jaučiamas užsienio rinkoje, pirmadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Prekybininkai tikina, kad branginti šiuos produktus turėję jau anksčiau, kai rudenį dėl žaliavos stygiaus išaugo pieno kaina, bet stengęsi to nedaryti.

Jie spėja, kad cukrus gali dar brangti, kaip ir duonos kepiniai. Tačiau viliasi, kad tai nutiks žiemai pasibaigus.

Anot tinklo “Norfa” atstovo Dariaus Ryliškio, cukraus kaina jau dabar nereali, bet turėtų būti dar didesnė. Kilogramas pigiausio cukraus šalies prekybos centruose dabar kainuoja beveik 3 litus.

Prekybos tinklo “Rimi” atstovė Jovita Bagdonaitė sako, kad daug šalių susiduria su būtiniausių produktų stoka dėl klimato kaitos, augančios paklausos. Lietuvos rinkoje šnekama apie cukraus trūkumą, taip pat kai kurių daržovių – bulvių, morkų. “Pastarąsias Lietuvos augintojai aktyviai eksportuoja į Rusijos rinką, kurioje šįmet didžiulis jų poreikis po nederlingų metų,” – sako ji.

Kad pernai didėjusios maisto produktų kainos kils ir šiemet, prekybininkai kalbėjo ir praėjusių metų išvakarėse. Tuomet jie spėjo, jog pirmiausia teks perrašyti aliejaus ir majonezo kainas.

“Netiesa, kad kainos kyla tik Lietuvoje. Jos kur kas labiau auga Latvijoje ir Estijoje”, – pabrėžė “Maxima” atstovė Lina Muižienė.

Girelės paukštyno vadovas Algis Kertenis įsitikinęs, kad keliais centais prekybos centruose pabrangę kiaušiniai dar brangs. Pasak jo, kad paukštininkai galėtų pragyventi, supirkimo kainą turėtų pakelti nuo 2 litų iki 2,8 lito.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...