2011 Balandžio 11

Prekyba

Brangsta maisto produktai

veidas.lt

Pardavėjai pastarąjį mėnesį perrašė duonos ir pieno produktų kainas į pirkėjams nepalankią pusę. Tiesa, prekybininkai mėgins vilioti pingančiomis daržovėmis.

“Lietuvos rytas” rašo, kad brangsta kone visi pagrindiniai maisto produktai: nuo pieno ar duonos iki žuvies, aliejaus, cukraus. Per pastaruosius mėnesius atpigo nebent vaisiai ar uogos, tačiau tik simboliškai.

Pigiausias cukrus 20 centų iki 3,49 lito pabrango prekybos tinkle “Iki”, 10 centų – iki 3,39 lito pakilo jo kaina “Norfos” parduotuvėse.

Kovą mažmeninės prekybos tinkle “Maxima” 5 proc. pabrango dalis pieno produktų, 10 proc. – dalis duonos ir jos gaminių asortimento.

“Taip nutiko dėl brangstančių žaliavų ir kylančios produktų gamybos savikainos. Beje, dėl didesnės pašarų kainos jau 10 proc. daugiau tenka mokėti ir už šviežią mėsą”, – teigė “Maximos” atstovė Lina Muižienė.

“Iki” tinkle pastarąjį mėnesį tiekėjai 2-5 proc. padidino kai kurių pieno produktų kainas, pabrango ir kai kurie mėsos gaminiai. Iki” parduotuvėse kava pabrango net 15 procentų.

Pasak “Rimi Lietuva” atstovės Ramintos Stanaitytės-Česnulienės, galima tik prognozuoti, kad dalis daržovių ir vaisių vasarą ir rudenį bus pigesni nei dabar. Tai priklausys nuo naujojo derliaus. Daržovės pinga jau dabar, nors ir išaugintos šiltnamiuose bei užsienio šalyse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...