2013 Vasario 09

Sostinėje vėl įsibėgėja statybos

veidas.lt


Keletą metų merdėjusios, Vilniuje vėl atsigauna statybos – kyla ne tik nauji gyvenamųjų namų kvartalai, bet ir komerciniai objektai.

Sostinės gyventojai jau atkreipė dėmesį, kad keletą metų užkonservuotos statybvietės sostinėje pamažu vėl atkunta. Štai į vaiduoklį panėšėjusiuose neužbaigtuose daugiabučiuose Pilaitėje („Helios-Pilaitė“ prie parduotuvės „Rimi“) nuo sausio pradžios jau verda statybos darbai, o jau balandį jie turėtų būti galutinai užbaigti. Beje, iš 56 šiame daugiabutyje atsirasiančių butų kol kas be šeimininkų yra 45, nors jų kaina per keletą metų yra nukritusi mažiausiai 30 proc. Šiuo metu laisvų butų kainos šiame name svyruoja nuo 156 tūkst. Lt iki 284 tūkst. Lt, priklausomai nuo buto ploto.
Už panašią (kai kuriais atvejais – mažesnę) kainą butus jau galima įsigyti ir tame pačiame Pilaitės rajone statomame Rusnės namų kvartale, kuris, pasak statytojų, galutinai turėtų būti užbaigtas irgi šiais metais.
Bent po vieną daugiabutį šiemet statybininkai užbaigs ir daugelyje kitų Vilniaus miesto gyvenamųjų mikrorajonų – Antakalnyje, Karoliniškėse, Fabijoniškėse, Justiniškėse, Lazdynuose ir kitur.
„Kad statybos gerokai išjudėjo iš vietos, rodo ir savivaldybės išduotų statybos leidimų bei raštiškų sutikimų, kurie išduodami paprastesnėms statyboms, skaičius“, – aiškina Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja, Plėtros planavimo skyriaus vedėja Rūta Matonienė.
Specialistė atkreipia dėmesį į tai, kad ne visi projektų plėtotojai, vos gavę statybos leidimą, bemat pradeda statybas – kartais delsiama ir pusmetį, metus ar keletą. Vis dėlto pastaruoju metu statybos iš vietos pajuda greičiau, be to, kaip ir Pilaitės daugiabučių atveju, imamasi anksčiau įšaldytų statybos projektų.
„Nemažai objektų ne statomi, o perstatinėjami, rekonstruojami. Kaip pavyzdį galėčiau paminėti, pavyzdžiui, vietoje buvusių gamyklų atsirandančius loftus“, – pasakoja R.Matonienė paminėdama šiuo metu baigiamą įmonių grupės „Penki kontinentai“ kartu su partnere UAB „Trinapolis“ nuo 2005 m. vystomą vieną didžiausių su loftais susijusių projektų Lietuvoje – „Loft Town“, vadinamą pirmuoju loftų miestu Rytų Europoje.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-5-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...