2010 Gegužės 10

Statybos

Statybininkų įkainiai krinta toliau

veidas.lt

Šiemet per pirmąjį ketvirtį statybos darbų kainos nukrito 3 proc., tad šiuo metu statybininko darbo valanda kainuoja 11–12 Lt. Tai statybos kainodarą sudarančios bendrovės “Sistela” duomenys.

“Statybos darbų kainos mažėja toliau, bet jau ne tokiais tempais kaip pernai. Prognozuojame, kad kainos šį pusmetį laikysis panašios”, – komentuoja įmonės “Sistela” direktorius Albinas Vaitkevičius. Pasak jo, pernai gegužę statybininko darbo valanda kainavo 15–18 Lt, o 2008 m. – per 20 Lt. Tuo tarpu statybos medžiagų kainų lygis svyruoja mažiau ir išlieka panašus kaip pernai.

Vilniuje dirbantis mūrininkas Rimantas apgailestauja, kad statybos kainos krito perpus: prieš porą metų vieno kvadratinio metro tinkavimo kaina siekė 30 Lt, o dabar – 15 Lt, išmūryti kubinį metrą plytomis prieš keletą metų atsiėjo 250 Lt, o dabar – 90 Lt.

Tiesa, atpigusia statybininkų darbo jėga ėmė aktyviau naudotis gyventojai. Statybos darbų konkursų ir objektų paieška bei pasiūla statybos bendrovėms užsiimančios įmonės “Statybų birža” komercijos direktorius Vaidas Kačiušis tvirtina, kad pagyvėjo individualių namų statyba. “Jau nuo praėjusių metų spalio buvo matyti, kad padėtis daug geresnė negu 2008 m. spalį. Statybos darbų įkainiai nukrito, tad žmonės pamatė, kad dabar nebloga proga pasinaudoti situacija. Kad ir kaip būtų, Lietuvoje yra turtingų žmonių”, – neabejoja V.Kačiušis.

Vis dėlto individualieji namai sudaro gana nedidelę statybos objektų dalį. Pasak V.Kačiušio, daugiausiai statybos darbų šiuo metu užsako valstybinis sektorius – švietimo ir gydymo įstaigos. Šiek tiek užsakymų pateikia ir nedidelės gamybinės įmonės, norinčios statyti pramoninius objektus, kurių sąmatos siekia iki milijono litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...