2010 Gegužės 03

Nekilnojamasis turtas

Statybų plėtotojai kainas leidžia dar 50 proc.

veidas.lt

Jau ir Vilniuje 1 kv. m naujos statybos būsto galima nusipirkti už 1500–2000 Lt. Priminsime, kad dar prieš keletą mėnesių statytojai prisiekinėjo nenuleisiantys naujos statybos būstų 1 kv. m kainos iki vidutinio darbo užmokesčio lygio.

Tačiau pigių ekonominės klasės butų pasiūlė į statybų verslo rinką sunkmečiu įsisukę žaidėjai iš visiškai kito verslo – prekybos tinklo “Norfa” sistemą valdanti UAB “Rivona” ir IT bendrovė “Penki kontinentai”.

Jie siūlo nestandartinius butus – “loftus” rekonstruotuose buvusių gamyklų patalpose. Tarkime, bendrovė “Rivona” buvusiame keturiolikos aukštų “Vingio” gamyklos administraciniame pastate įrengs butus nuo 25 iki 360 kv. m, o “Penki kontinentai” – buvusiose Kuro aparatūros ir Radijo prietaisų gamyklose nuo 50 iki 300 kv. m. Bet paklausiausi 50 kv. m butai.

“Iki šiol nebuvome apsisprendę, ar tikrai pradėsime šį projektą, bet kai paskelbėme, kad parduodame butus, kurių 1 kv. m kainuoja 1500 Lt, atsirado tiek norinčiųjų, kad greičiausiai jau birželį pradėsime keisti langus, įrengsime naujas komunikacijas, duris, laiptines, apšiltinsime pastatą. Darbus planuojame baigti per tris keturis mėnesius”, – “Veidui” sakė UAB “Rivona” gyvenamojo būsto projektų koordinatorius Ernestas Pavarotnikas.

Bendrovės “Penki kontinentai” rekonstruojamus “loftus” po 2 tūkst. Lt/kv. m pardavinėjantis brokeris Andrius Voišnis mano, kad pigiau parduoti butus gali tik tie plėtotojai, kurie nebrangiai įsigijo sklypus arba pastatus su sklypais.
“Tie, kurie sklypus pirko ir butus statė brangymečiu, mažų kainų pasiūlyti negali. Bet tie, kurie perka sklypus dabar, gali pigiai pastatyti naujų butų, nes darbo jėga gerokai atpigo. Kaip tik dėl to vėl pamažu pradedami statyti būstai”, – antrino E.Pavarotnikas.

Naujus pigesnius butus jau pradeda statyti ir bendrovės “Anreka”, “Eika”, “Kalnėnų statyba”, “Vimesta”. Tiesa, butus, statytus brangymečiu, jos vis dar parduoda brangiau nei po 3500 Lt/kv. m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. Bronius Dzukas Bronius Dzukas rašo:

  Taip būstas dar pigs visus metus.
  Ačiu veidui už tikrus straipsnius.
  Su pagarbą,BRONIUS DZŪKAS

 2. ... ... rašo:

  … loftas Kuro aparatūros gamyklos ceche – ‘ubago palocai’. Dar klausimas kas didesnis š. šitas loftas, ar šanchajus Ukmergės.g. gale …

 3. ... ... rašo:

  Taip ir turi buti,

 4. Anonimas rašo:

  na stai prasom rinka, normalios kainos- tokios ir turejo but!

 5. cnn cnn rašo:

  ar nors vienas yra buves tuose loftuose, kad lygintum juos su normaliais naujos statybos butais? visiskas nesamones raso, nes jei pasidometu tikrais naujos statybos butais tai pamatytu, kad daugiau jokio pigimo ne su ziburiu nerasi…

 6. m m rašo:

  su “normaliais” naujos statybos butais? kai elementarus ekonomines klases butas kainuoja 4000 uz kvadrata, jis tikrai nera normalus


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...