2012 Birželio 16

Sostinė vėl kvies nemigo nakčiai

veidas.lt

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje jau šeštą kartą vyks “Tebūnie naktis” - aikštes, skverus, kiemelius, parkus, terasas ir netikėčiausias miesto erdves užtvindys įvairiausių meno rūšių projektų pristatymai. Šeštadienį nuo 18 val. miesto aikštės virs šokių mokyklomis po žvaigždėmis, parkai – didelėmis kino salėmis ant žolės, upė pasipuoš instaliacijomis, šviečiančiais labirintais, bažnyčios prabils naktiniais klasikos, roko, vargonų koncertais, siaurose gatvelėse bus vaidinami spektakliai, iš balkonų dainuojamos meilės dainos, švies rankų darbo žibintai, bus skaitoma poezija. Muziejai vilniečius ir miesto svečius vilios muzikiniais spektakliais ir animacija.

 

Dovana Lietuvai – jautriai nutapytas pokario Vilnius

Trečiadienį 17 val. 30 min. Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre duris atvers žydų kilmės lietuvių dailininko Rafaelio Chvoleso tapybos darbų paroda “Leidžiama išvežti”. Šis menininkas, gyvenęs Vilniuje keliolika metų po Antrojo pasaulinio karo, tapė sau brangius Vilniaus miesto kampelius, gatves, griuvėsius – viską, ką norėjo įamžinti įsigalint stalinistiniam monumentalumui. Dailininkui puikiai pavyko atsilaikyti prieš sovietinę kultūros cenzūrą, o 1981 m. Paryžiuje jis pelnė Academie Europeene des Beaux Arts apdovanojimą.

Parodos, kuri Vilniuje veiks iki rugsėjo 21 d., eksponatus Lietuvai padovanojo menininko sūnūs Alexanderis ir Milijus Chvolesai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...