2011 Birželio 20

“Tebūnie naktis” pritraukė 100 tūkst. žmonių

veidas.lt

BLF

Šimtas tūkstančių žmonių savaitgalį Vilniaus parkuose ir skveruose žiūrėjo filmus, mokėsi šokti ir tapė paveikslus. Tiek lankytojų sulaukė jau penktą kartą sostinėje rengiama kultūros naktis, rašo “Lietuvos rytas”.

Anot dienraščio, penktą kartą Vilniuje vykęs renginys “Tebūnie naktis!” priviliojo rekordinį skaičių žiūrovų. Iki ryto jiems grojo, piešė ir vaidino 400 menininkų. Vieną naktį vykstantis renginys sudomino 80 kultūros įstaigų.

Kino teatruose, galerijose, parkuose ir net bažnyčiose naktį vyko per 100 renginių – nuo klasikinės muzikos koncertų iki hiphopo šokių. Žiūrovai galėjo išbandyti ir savo meninius sugebėjimus.

Tymo kvartale visi buvo kviečiami lieti bendrą akvarelę, o Neries pakrantėje esančioje “Kult Flux” prieplaukoje – karštu vandeniu kurti paveikslus ant putplasčio.

Lietingą naktį į renginį išsiruošę vilniečiai ir miesto svečiai nemažai laiko praleido ilgose eilėse. Prie Vilniaus paveikslų galerijos eilės tebesidriekė ir 3 valandą ryto.

Didžiausia minia vidurnaktį susirinko Lukiškių aikštėje. Joje vykusio pianisto Petro Geniušo koncerto klausėsi per 2 tūkstančius žmonių. Jie nešėsi kėdes ir iš aplinkinių kavinių.

Kultūros naktį miesto gatvėse netrūko ir agresyviai nusiteikusių žmonių.

Policijos pareigūnai sulaikė 30 tvarkos pažeidėjų. Policijos komisariatuose ryto sulaukė alkoholio padauginę ir į muštynes įsivėlę šventės dalyviai.

Muštynių aukoms visą naktį pagalbą teikė greitosios pagalbos medikai. Į renginį jie buvo kviečiami 26 kartus. Budinti medikė teigė, kad visos traumos patirtos per muštynes – praskelti antakiai, lūžusios nosys, skruostikauliai ir dilbiai. Sunkių sužalojimų niekas nepatyrė.

Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo departamento direktorė Kristina Ulevičiūtė sako, kad šį kokybišką kultūrą siūlantį renginį miesto savivaldybė ateityje palaikys ir rems, be to, ketinama į jį pritraukti daugiau turistų.

“Renginys reikšmingas ir miesto bendruomenei, ir Europai. Kitais metais jį aktyviau reklamuosime ir siūlysime turistams. Kitais metais reikėtų geriau užtikrinti viešąją tvarką. Reikėtų pagalvoti, ką daryti, kad žiūrovams būtų patogu nueiti iš vieno renginio į kitą”, – kalbėjo ji.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...