2010 Gegužės 05

Naujasis Baltijos šokis

Šoka svetur, bet sugrįžta

veidas.lt

Kaip ir daugelis valstybės remiamų kultūros festivalių, “Naujasis Baltijos šokis” šįmet pasižymės keliskart sumenkusiu biudžetu. Todėl jame sumažės užsienio svečių pasirodymų, daugiau dėmesio bus skirta savų choreografų kūrybai.

"Veido" archyvas

“Mikas ir pusryčiai” (Lietuva)

Lietuviška programa

Tiesa, dalis Lietuvoje užaugusių šokio meistrų tėvynei jau lyg ir nebepriklauso. Štai choreografė Rasa Alksnytė dvylika metų su šeima gyvena Belgijoje, ten įkūrė savo šokio trupę “Zanzi” ir tėviškėn sugrįžta tik konkretiems darbams. Vienas tokių darbų – spektaklis “Prarastos sielos” Klaipėdos muzikiniame teatre. Iš Suomijos su žmona Maria Saivosalmi į festivalį atvyks ir beveik kasmet jame naujus spektaklius mūsų publikai pristatantis Andrius Katinas. Šįmet žavios šokėjų šeimos pasirodymas vadinsis ypač intriguojamai: “Prielaidos jaunos moters portretui / Sudie, Ana Karenina”.

Iš Anglijos atvyks jauna trupė “Collaborative Dance Experience” su šioje šalyje choreografiją studijavusios, bet tėvynėje iki šiol nežinomos šokėjos Deimantės Prišmantaitės sukurtu spektakliu “Toli viduje” pagal garsųjį Andrejaus Tarkovskio filmą “Stalkeris”.

Loreta Juodkaitė, viena žinomiausių nūdienos lietuvių šokio menininkių, irgi dažniau spektaklius rodo užsienyje nei Lietuvoje. Festivalyje išvysime jos įstabiąją “Maldą smėlyje”, sukurtą po Loros viešnagės Turkijoje. Choreografė ir šokio pedagogė Aira Naginevičiūtė, visuomet daug dėmesio skirianti scenoje perteikiamoms idėjoms, rodys naująjį darbą “Ego ir ID”, o jos kolegė iš Klaipėdos Agnija Šeiko – spektaklį “Paikos mergaitės maldos”, įkvėptą devynioliktojo amžiaus moterų laisvėjimo idėjų.

Kauno šokio teatras “Aura” šįmet festivalio žiūrovams pristato savąją Antonio Vivaldi “Metų laikų” versiją, sukurtą JAV studijavusios to paties kolektyvo šokėjos Linos Puodžiukaitės. O iš tos pačios “Auros” į choreografijos pasaulį atėję atlikėjai Raimonda Gudavičiūtė ir Mantas Stabačinskas pristato savarankišką darbą – spektaklį “Taip!” apie tai, kad kiekvienas mūsų vertas pasiaukojančios meilės, bet tam, kad jos sulauktume, pirmiausia tenka pamilti pačius save.

Bus galima pamatyti ir debiutinę choreografės Giedrės Ubartaitės kompoziciją “Paunksmė”, sukurtą neseniai susikūrusiam kolektyvui “Vėjo musės”. Debiutuojanti choreografė iš Klaipėdos Inga Kuznecova pristatys darbelį “Mikas ir pusryčiai”, tyrinėjantį žmogaus reakcijas į skirtingą maisto skonį, o Dovilė Petkūnaitė spektaklyje “Movie Never Made” svarstys moterų vienatvės temą.

Užsieniečių gretos

"Veido" archyvas

“Double Points: Hell” (Nyderlandai)

Šokio festivalyje šįmet viešės trupės iš Švedijos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų, taip pat bus pristatytas bendras vokiečių ir prancūzų choreografų projektas “Kartu, pavieniui” hiphopo muzikos ritmais. Sebastienas Ramirezas ir Raphaelis Hillebrandas savo pasirodyme pasitelks vaizdo projekcijas ir kompiuterinius žaidimus.

Fizinis teatras “Mute Comp.” iš Danijos savo pasirodymus apibūdina kaip viesuliškus, triukšmingus roko muzikos koncertus. Choreografai Kasperas Ravnhojus ir Jacobas Stage‘as spektaklyje “Post Secret” deklaruoja besąlygišką meilę gyvenimui ir kalba apie gebėjimą atleisti ir judėti pirmyn. O švedų trupė “Andersson Dance” kompozicijoje “Pasivaikščiojimas vodevilyje” pateikia tikrą scenos menų rebusą, kuriame dera išmonė, humoras ir veržlus šokis. Tuo tarpu Nyderlandų šokio žvaigždės Emio Greco trupė pateiks šokio filmą “Piano di Rotta” ir gyvą spektaklį “Double Points: HELL”.

Na, ir koks būtų “Naujasis Baltijos šokis” be nuolatinio svečio iš Norvegijos Jo Stromgreno? Spektaklis “Eksperimentas” taps jau dešimtuoju Lietuvoje pristatytu jo darbu. Aukų dėl žmonijos progreso tematiką norvegas narsto su jam būdinga ironija ir groteskišku humoru, pasitelkdamas rusiškas dainas.

Priminsime, kad festivalio pasirodymai vyks Nacionaliniame dramos teatre, Menų spaustuvėje ir Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...