2011 Gegužės 02

Vilnius

“Naujasis Baltijos šokis”

veidas.lt

BFL

Pirmadienio vakarą Vilniuje prasidės 15-asis šiuolaikinio šokio festivalis “Naujasis Baltijos šokis”. Visą savaitę sostinės scenose savo naujausius spektaklius rodys žinomi Prancūzijos, Vokietijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos ir Lietuvos šokio kūrėjai.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre festivalį pradės vienas garsiausių Danijos choreografų Palė Granhojus (Palle Granhoj) su spektakliu “Dance me to the end on/off Love”. Išskirtiniame pasirodyme skambės gyvai atliekamos legendinio kanadiečių muzikanto Leonardo Koeno (Cohen) dainos, o profesionalūs šokėjai su humoru kvies pažiūrėti į meilę ir mus supantį pasaulį.

Pernai sukurtas spektaklis Danijoje buvo nominuotas prestižiniam “Reumert” prizui kaip geriausias metų šokio spektaklis, o jo režisierius P. Granhojus pelnė ne mažiau svarų valstybinio Danijos meno fondo apdovanojimą.

Po daugiau nei dešimties metų į Lietuvą vėl užsuks Prancūzijos šokio žvaigždė Palas Frenakas, prieštaringai įvertintame, tačiau itin estetiškame spektaklyje “Vyrų paslaptys” nagrinėsiantis erotiškumo, intymumo temas.

Garsus vokiečių choreografas Morganas Nardis pristatys savo monospektaklį “a one m(org)an show”, o sparčiai šokio pasaulyje kylantis norvegas Alanas Liusjenas Ejenas (Lucien Oyen) pikantiškais vaizdais provokuos žiūrovą pasirodymu “Ydingieji”, kurio idėją subrandino savo paskutinės viešnagės Lietuvoje metu.

Festivalio žiūrovai turės progos pamatyti ir naujausius Lietuvos šokio kūrėjų darbus. Premjerinį spektaklį “Medėjos”, pagrįstą istorija apie savo vaikus žudančias moteris, rodys šokio teatras “Aura” iš Kauno. Specialiai festivaliui spektaklį “Dykra” sukūrę choreografė Agnija Šeiko ir dainininkas Jonas Sakalauskas sieks visiškos šokio ir muzikos harmonijos, o Auksinio scenos kryžiaus laureatas Vytis Jankauskas projekte “Liepsnos virš šaltojo kalno” ieškos egzistencinių žmogaus patirčių.

Jaunajai šokio meistrų kartai atstovaus prieš keletą metų Auksiniu scenos kryžiumi už debiutą apdovanota Loreta Juodkaitė, kuri kartu su M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto šokėjomis parengė kompoziciją “Sapnų žemėlapis”. Pradedančios choreografės Rūta Butkus ir Edita Stundytė kalbės apie laukimą ir prasmės paieškas nebūtyje spektakliuose “Šventė” ir “Šokis Nr. 2 (Indigo)”/ “Šokis Nr.1 (Juoda)”. Psichologijos studentė Giedrė Ubartaitė kvies pasivaikščioti po vidinį žmogaus pasaulį projekte “Mono tyla”, šokio operoje NO AI DI apie gyvenimo tikslo paieškas ir jose gimstantį gėrį pasakos jauna kūrėja Erika Vizbaraitė.

Festivalis “Naujasis Baltijos šokis” iki gegužės 7 dienos numato parodyti net 14 šiuolaikinio šokio spektaklių Lietuvos nacionaliniame teatre ir “Menų spaustuvėje”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...