2010 Balandžio 13

Sodra

“Sodros” reforma sulaukė alternatyvių siūlymų

veidas.lt

Šią savaitę po pusantro mėnesio trukusių aptarimų ir diskusijų rengiama socialinio draudimo reformos metmenų apibendrinamoji diskusija. Tačiau kas iš tų metmenų liks, sunku prognozuoti.

“Siūloma pensinį amžių didinti tik pagerėjus šalies ekonominei padėčiai ir lėtesniu tempu. Siūlymas nelaimingų atsitikimų darbe draudimą perduoti privačioms draudimo įmonėms nesulaukė nei darbdavių atstovų, nei profsąjungų pritarimo. Beje, susitikimuose prašyta nekeisti motinystės (tėvystės) pašalpų teisinio reguliavimo, nes tai neigiamai veiktų šeimų apsisprendimą. Nepritariama ir siūlymui keisti ligos pašalpos mokėjimo tvarką”, – ekspertų, socialinių partnerių ir piliečių siūlymus vardija socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Pasak Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo Artūro Meliano, Seimas reformos metmenų dar nesvarstė. Tačiau tai bus ne vienintelis reformos projektas – šią savaitę Liberalų ir centro sąjunga pateiks alternatyvią koncepciją. “Siūlome sukurti “Sodros” rezervo fondą, išmokas susieti su draudžiamosiomis pajamomis ar ekonomine padėtimi”, – su pagrindiniais siūlymais supažindino A.Melianas.

Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija visus siūlymus apibendrina ir tikslina koncepciją, kuriamas pensijų sistemos prognozių modelis, kuris esą padės atlikti reformos siūlymų projekcijas žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Po diskusijų Vyriausybės bus prašoma apsispręsti dėl pirmojo etapo reformos siūlymų, o dėl ilgalaikių reformos siūlymų (nacionalinės pensijos būtinumo, tam tikrų profesijų atstovų – karių ir pareigūnų, teisėjų ir pan. pensijų, biudžetų konsolidavimo) sprendimai bus priimami ne anksčiau kaip šių metų rudenį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...