2010 Balandžio 12

Sodra

Reikia aktyviau svarstyti “Sodros” reformą

veidas.lt

Premjeras iš dalies sutinka su prezidentės Dalios Grybauskaitės kritika dėl “Sodros” reformos programos. Pirmadienį Andrius Kubilius pareiškė, jog socialinio draudimo fondo reformą reikia svarstyti aktyviau.

“Aš iš dalies galiu sutikti, kad reikia gal aktyviau svarstyti tos reformos dalykus. Dabar yra tokia stadija, kai vyksta daug viešesnių ir ne tokių viešų svarstymų įvairiuose formatuose ir kartais gali atrodyti, kad “Sodros” reformos įgyvendinimas lyg ir praranda pagreitį”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

“Viešojoje erdvėje galbūt atrodo, kad mes bandome svarstyti atskirus epizodus, bet iš esmės mes remiamės specialios ekspertų sudarytos darbo grupės pasiūlymais dėl ilgalaikės “Sodros” pertvarkos koncepcijos”, – kalbėjo premjeras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas teigė, jog kai kurie sprendimai dėl “Sodros” reformos Vyriausybėje turėtų būti priimti balandžio pabaigoje.

“Šiuo metu diskusijos dėl pirmųjų žingsnių eina į pabaigą”, – teigė jis. D.Jankauskas sutiko, jog prezidentės priekaištai turi pagrindo.

“Priekaištai turi pagrindo. Ir man norisi, kad tempai būtų greitesni. Galbūt nesugebėjome organizuoti darbo taip, kad diskusijos jau būtų praeityje ir šiandien jau būtų priimti sprendimai ne tik Vyriausybėje, bet ir Seime”, – tikino D.Jankauskas.

Tarp Vyriausybės svarstomų pertvarkų yra pensijos amžiaus ilginimas vyrams ir moterims iki 65 metų, darbuotojo ligos pašalpos apmokėjimas pirmąsias 7 dienas darbdavio sąskaita ir kitos.

D.Grybauskaitė interviu savaitraščiui “Veidas” teigė, jog Vyriausybė kol kas nėra parengusi ilgalaikės socialinio draudimo sistemos reformos programos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...