2011 Vasario 23

Socialinė rūpyba

“Sodros” reforma laukia rinkimų

veidas.lt

“Vėliausiai kovo pradžioje, prieš prasidedant pavasario sesijai, su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymais dėl socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarkos bus supažindintas Ministrų kabinetas, Seimas ir, be abejo, visuomenė”, – informavo ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Lina Bušinskaitė. Reikėtų pridurti, kad tai bus jau po savivaldybių tarybų rinkimų.

Vis dėlto šio visuomenei itin jautraus klausimo svarstymas organizuojamas, švelniai tariant, keistai. Štai ministerija primena, kad dar pernai birželio 15 d. Vyriausybė iš esmės pritarė ministerijos siūlomai socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarkos koncepcijai. Tačiau jei viskas jau tada buvo daugmaž aišku, kam reikėjo skirti tokį ilgą laikotarpį – net iki vasario 1 d. – darbo grupei rengti siūlymus?

Komisija pasiūlymus pateikė laiku, ministras Donatas Jankauskas su jais susipažino, apsisprendė, dabar atsakingi ministerijos specialistai kaip tik baigia rengti vieną konkretų būsimos pensijų sistemos modelį ir jo įgyvendinimo planą, “Veidą” informavo ministerija.

Ministerija tikina siekianti plataus politinio sutarimo dėl reformos modelio ir jo įgyvendinimo, nes ją turės įgyvendinti kelių kadencijų Seimai ir Vyriausybės, tačiau kartu tikina, kad visos diskusijos – tik dėl techninių detalių – kaip ateityje būtų geriausia skaičiuoti pensijos dydį (t.y. kurį modelį pasirinkti – “taškų” ar “virtualių sąskaitų”). Ministerija ir darbo grupė – už taškų sistemą.

Taigi ministerija dar tik rengia projektą. Vyriausybei perduota tik dalis siūlymų. Tad praėjusią savaitę trys Seimo komitetai jau diskutavo dėl projekto, kuris dar lyg ir neparengtas?

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. lietuvis lietuvis rašo:

  jokiu taskai sodros neisgelbes,ne tuo keliu einat ponai,jai neturit smegenu tai neseskit prie lovio ir nekurkit nesamoniu.Sodra tik ekonomika gali isgelbet

 2. ertikas ertikas rašo:

  niekas sodros neisgelbes,reikia keisti santvarka


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...