2010 Birželio 11

Rūpyba

“Sodra” krinta nesustodama

veidas.lt

Kaip ir buvo prognozuota, valstybinio socialinio draudimo fondas “Sodra” šiemet ir toliau gilina deficitą. Pernykščius metus baigusi su 2,48 mlrd. Lt siekusiomis skolomis, šiemet per pirmus keturis mėnesius “Sodra” savo skylę padidino dar 1,2 mlrd. Lt.

Į finansinę duobę įkritusiai “Sodrai” Vyriausybė pernai gruodį suteikė rekordinę 1,35 mlrd. Lt paskolą, kad fondas galėtų mokėti išmokas pirmąjį šių metų pusmetį. Priminsime, kad lėšos “Sodrai” skiriamos iš valstybės vardu užsienio rinkose brangiai pasiskolintų pinigų.

Iš “Sodros” nuolat plaukiant blogoms žinioms, visuomenėje kyla įtampa. Gegužės mėnesį, “Sodrai” pradėjus centralizuotai mokėti pensijas, jos pervedimas į daugelio gavėjų sąskaitas vėlavo kelias dienas. Nepatenkinti pensininkai buvo užgulę komercinių bankų poskyrius, panikuodami skambino į “Sodrą”. Organizacija atsiprašė žmonių ir pranešė, kad vėlavimai susiję su naujos sistemos diegimu, bet visi pensininkai anksčiau ar vėliau gaus jiems priklausančią dalį. Tik nepaaiškino, kaip gaunant, pavyzdžiui, 700 Lt pensiją, išgyventi kad ir tas kelias bepiniges dienas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...