2010 Liepos 13

Prezidentės patarėjas

Socialinei ir sveikatos apsaugai trūksta kardinalių sprendimų

veidas.lt

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys, konkretindamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pirmadienio pareiškimą, kad Socialinės apsaugos ir darbo bei Aplinkos ministerijos turėtų pasitempti, aiškina, kad pirmojoje trūksta kardinalių reformų, o antrojoje yra nebaigtų sprendimų.

Paklaustas, ar prezidentę tenkina Sveikatos apsaugos ministerijos darbas, L.Balsys sakė taip pat pasigendantis esminės reformos.

“Socialinių reikalų ministerija minima, žmonės, patys gyventojai tai jaučia, mini. Prezidentė ne pirmą sykį ir ne vieną kartą yra sakiusi nuo pat savo kadencijos pradžios, kad ta sritis yra labai svarbi, joje reikia kardinalių struktūrinių reformų ir tų kardinalių struktūrinių reformų vis nepavyksta sulaukti”, – Žinių radijui antradienį sakė L.Balsys.

Jo teigimu, šiuo metu socialinės apsaugos srityje priimami tik fragmentuoti sprendimai.

“Ji yra ne vieną sykį sakiusi, kad sunkmetis, kuris dabar yra Lietuvoje, yra savotiškas šansas ir galimybė padaryti tas būtinas reformas. Kol kas to bendro paketo prezidentė pasigenda – kaip atrodys visa sistema, kaip atrodys “Sodra” ateityje?” – aiškino L.Balsys.

Aplinkos ministerijoje rūpestį esą kelia Statybų įstatymo reglamentuojama sritis.

“Tam tikrų darbų irgi turbūt yra nebaigtų. Ir aš manau, kad prezidentė turėjo progą visada ir turės ateityje progą patiems ministrams tiesiai išsakyti detaliau, išanalizuoti”, – sakė L.Balsys.

Seikatos apsaugos reforma, kuri esą vykdoma sunkiai – “ir braška, ir traška”, kol kas nepateikia kardinalių atsakymų.

“Sveikatos ministras – ne taip seniai paskirtas, naujas. Iš tiesų galbūt jam reikėtų suteikti galimybę dirbti nepatiriant labai kažkokios kasdienės kritikos, tačiau tai nereiškia, kad su sveikatos apsauga yra jau viskas gerai. Tikrai negerai (…) Pasigendame tos tokios kardinalios esminės reformos, kardinalių atsakymų, kodėl, kai Lietuvoje pagal statistiką gydytojų yra labai nemažai skaičiuojant tūkstančiui gyventojų, daugiau turbūt negu kitur ES šalyse, o, pavyzdžiui, prieinamumas medicinos paslaugų yra labai prastas”, – dėstė L.Balsys.

D.Grybauskaitė pirmadienį pareiškė turinti priekaištų Aplinkos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms.

“Manyčiau, kad daug rezervų pasitempti ir kokybiškiau galėtų dirbti Aplinkos ministerija, Socialinė (apsaugos ir darbo ministerija – BNS). Ko gero, tai būtų jautriausios ir sudėtingiausios ministerijos, kur rezultato reikėtų geresnio”, – pirmadienį pirmosioms prezidentavimo metinėms surengtoje spaudos konferencijoje sakė D.Grybauskaitė.

Aplinkos ministerijai vadovauja Tautos prisikėlimo partijos deleguotas Gediminas Kazlauskas, Sveikatos apsaugos – liberalcentristas Raimondas Šukys, Socialinės apsaugos ir darbo – konservatorius Donatas Jankauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...