2010 Gegužės 24

Generalinis prokuroras

Prezidentė Seimui siūlo D. Valio kandidatūrą

veidas.lt

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė kandidatą į generalinius prokurorus Akmenės rajono apylinkės prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Darių Valį ir pasirašė dekretą, kuriuo jo kandidatūra į generalinio prokuroro pareigas teikiama tvirtinti Seimui.

Su kandidatu į generalinius prokurorus šalies vadovė aptarė įsisenėjusias prokuratūros ir teisėsaugos sistemos problemas, būtinybę tobulinti ikiteisminių tyrimų tvarką ir kontrolę, atkurti visuomenės pasitikėjimą prokuratūra.

Prezidentės teigimu, kritinį laikotarpį išgyvenančiai šalies prokuratūrai būtinos neatidėliotinos permainos. Akmenės vyriausiasis prokuroras Darius Valys, pasak prezidentės, objektyviai vertina ne tik prokuratūros, bet ir visos šalies teisėsaugos sistemos situaciją, supranta generaliniam prokurorui tenkančią atsakomybę, yra pasirengęs imtis ryžtingų veiksmų ir atremti naujus su prokuratūros veiklos tobulinimu susijusius iššūkius.

Devintus metus Akmenės rajono prokuratūrai vadovaujantis 37 metų teisininkas Darius Valys yra gerai susipažinęs su ikiteisminių tyrimų problemomis, turi reikiamos vadovavimo patirties, yra ne kartą skatintas už nepriekaištingą tarnybą. Dariaus Valio vadovaujama Akmenės rajono prokuratūra pagal ikiteisminio tyrimo veiklos efektyvumą yra viena iš geriausiai vertinamų teritorinių šalies prokuratūrų. Prieš tapdamas vyriausiuoju Akmenės rajono prokuroru, Darius Valys trejus metus dirbo šios prokuratūros prokuroru ir trejus metus – Akmenės rajono policijos komisariato tardytoju.

Generalinį prokurorą 7 metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Šis postas laisvas nuo vasario vidurio, kai iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino Algimantas Valantinas. Šiuo metu laikinai pareigas užima Raimondas Petrauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sss sss rašo:

    svarbu ne bijoti


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...