2010 Gegužės 11

Seimas

Socialdemokratai inicijuoja interpeliaciją A. Kašėtai

veidas.lt

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija Seime inicijuoja interpeliaciją Seimo Pirmininko pavaduotojui Algiui Kašėtai. LSDP frakcijos nuomone, pirmininkaudamas posėdžiui A. Kašėta jau antrą kartą grubiai pažeidžia Seimo statutą.

LSDP frakcijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis teigė, jog posėdžio metu svarstant klausimą dėl Vyriausybės veiklos ataskaitos pirmininkaujantis A. Kašėta, nekreipdamas dėmesio į Statuto normas, nutraukė diskusijas.

„Statutas numato, kad diskusijų metu turi pasisakyti visi komitetai, turi būti pateiktos jų visų išvados. Tačiau Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas posėdžiavo nesant kvorumui, todėl jo pristatyta nuomonė negali būti laikoma nei komiteto pozicija, nei sprendimu. Nesant visų komitetų išvadoms, privalėjome daryti pertrauką. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti susidariusią situaciją“, – aiškina V. P. Andriukaitis.

Pasak Seimo nario, baigiantis laikui pirmininkaujantis A. Kašėta pasiūlė nutraukti diskusijas, nors Etikos ir procedūrų komisija dar nebuvo pasisakiusi dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ir Seimas negalėjo apsispręsti dėl visų komitetų išvadų.

„Kai A. Kašėta pasiūlė nutraukti diskusiją, opozicinė frakcija „Tvarka ir teisingumas“ paprieštaravo ir paprašė, kad būtų balsuojama dėl siūlymo nenutraukti diskusijų. A. Kašėta privalėjo leisti balsuoti dėl opozicinės frakcijos pasiūlymo. Tuomet tereikėjo vieno trečdalio balsų. Deja, prašymą A. Kašėta ignoravo, kaip ir ankstesnįjį – kai nebuvo aiškios vieno komiteto išvados. Pirmininkaujantysis surengė balsavimą – nutraukti diskusiją. Paprasta balsų dauguma valdantieji laimėjo, ir diskusija buvo nutraukta. Šį kartą A. Kašėta vėl pasielgė taip, kaip elgėsi svarstant klausimą dėl kreipimosi į Konstitucinį Tesimą dėl ligoninių naikinimo. Seimo Pirmininko pavaduotojas antrą kartą grubiai pažeidžia statutines normas. Kartą Etikos komisija jau buvo pripažinusi A. Kašėtą pažeidus Statutą, po to Seimui teko perbalsuoti. Šį kartą jis vėl grubiai jį pažeidžia. Socialdemokratų frakcija inicijuojame interpeliaciją A. Kašėtai. LSDP frakcijos seniūno pavaduotoja I. Šiaulienė šiandien pradės rinkti parašus”, – teigė V. P. Andriukaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...