2010 Spalio 26

Savivalda

Skatins gyvenamąją vietą deklaruoti sostinėje

veidas.lt

Vilniaus miesto valdžia planuoja skatinti sostinėje dirbančius ir gyvenančius, tačiau kituose šalies miestuose savo gyvenamąją vietą deklaravusius gyventojus prisiregistruoti Vilniuje.

Pasak sostinės mero Viliaus Navicko, tokiu būdu tikimasi susigrąžinti didesnę dalį Vilniuje surenkamo gyventojų pajamų mokesčio.

“Vilniui priklauso 40 proc. gyventojų pajamų mokesčių. Tai iš tų 40 proc. dar 19 proc., kitaip sakant 200 mln. litų, išvažiavo į kitus miestus. Bet į darželius eilė čia, į mokyklas eilė čia, autobusai arba troleibusai nuvažinėti čia, šiukšlės čia”, – antradienį spaudos konferencijoje sakė V.Navickas.

“Gaunasi, kad mes už jus visiems kitiems sumokame, o jūs mums nemokate. Tai reikia, matyt. (…) ne tik paprašyti, kad sąmoningesni būtų, bet matyt ir žiūrėti, rikiuoti į eiles. Tie, kas čia gyvena ir savo mokesčius nukreipia miestui, tai tie gal ir turėtų tam tikrą prioritetą”, – aiškino meras.

“Nesinorėtų to priiminėti kažkokiais tai nepalankiais sprendimais, bet kaip pavyzdį gal tada į darželį užrašinėti paskutiniais į eilę, arba į Šilutę vežkit į darželį tuos vaikus?”, – dėstė V.Navickas.

Pasak administracijos direktoriaus Vytauto Milėno, didžioji dalis Vilniuje dirbančių, tačiau čia nuosavos gyvenamosios vietos neturinčių asmenų negali deklaruoti gyvenamosios vietos Vilniaus mieste. Todėl planuojama tokiu atveju numatyti galimybę gyvenamąją vietą deklaruoti “prie Vilniaus miesto savivaldybės”.

V. Milėno teigimu, skirstant gyventojų pajamų mokestį “Vilnius yra laikomas pagrindiniu donoru visoms savivaldybėms”.

“Bet donoras yra tokioje būklėje, kad jau daugiau tokios situacijos kęsti negali”, – tvirtino V.Milėnas.

Jo duomenimis, kitiems miestams tenka 97-100 proc. juose surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Tuo metu sostinei numatyta tik 40 procentų.

“Iš tos 40 proc. dalies šių metų spalio 1 dieną surinkta buvo 448 mln. litų, tai 207 mln. litų buvo paskirstyti kitoms savivaldybėms pagal mokesčių mokėtojų gyvenamąją vietą”, – tvirtino V.Milėnas.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus, nuostabą kelia tai, jog didžiausios sumos Vilniuje surinkto mokesčio atitenka toli nuo sostinės esančioms savivaldybėms. Iki šių metų spalio Šiaulių savivaldybei “priklausė” 46 mln. litų, Panevėžiui – 36 mln., Telšių savivaldybei – 12 mln., Tauragei – 11 mln., Šilutei – 10 mln. litų Vilniuje surinkto gyventojų pajamų mokesčio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...