2015 Kovo 04

Siunčiame geriausia, ką turime

veidas.lt

Po atkaklių Lietuvos televizijos eteryje trukusių nacionalinės „Eurovizijos” konkurso atrankų apsispręsta, jog gegužę į Vienoje vyksiantį didžiausią dainų konkursą Lietuva deleguos Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos duetą.

Ilgamečio šio konkurso komentatoriaus muzikologo Dariaus Užkuraičio teigimu, vertinant į šį konkursą iškopusius finalininkus, esamas pasirodymas, matyt, ir yra geriausias iš visų, kurie tik galėjo būti.

Nors pasirinkta daina ir pakankamai tradiciška (lyginant su praėjusių metų austrų nugalėtoja), pastaraisiais metais būtent tokio pobūdžio dainos (Maltos ir Šveicarijos pavyzdžiai) pelnydavo neblogas vietas. Muzikologo vertinimu, 2014-ųjų muzikine prasme derlingais metais nepavadinsi, Lietuvoje išaugo vos vienas kitas jaunas daigelis. „Taigi Monikos bei Vaido duetas yra geriausia, ką Lietuva šiai dienai turi“, – teigia D.Užkuraitis.

Paklaustas, ar jau galima prognozuoti, kokias pozicijas pavyks pelnyti lietuvių duetui tarptautiniame konkurse, ilgametis jo komentatorius mini, kad vertinti dar gana anksti.

„Gana daug „Eurovizijos” konkurse lemia tai, kokiu numeriu pasirodo kiekvienos šalies atlikėjas. Vienaip atrodome, kai prieš mus dainuoja lenkų atstovės, ir visai kitaip, kai po mūsų pasirodymo į sceną iškopia barzdota moteris”, – praėjusiųjų metų triuškinantį austrų atstovės Conchitos Wurst debiutą priminė pašnekovas.

D.Užkuraitis pasidžiaugė, kad Lietuvai šiame konkurse atstovaus gana optimistiška ir pozityvi daina. Primename, kad gegužę Vienoje vyksiančiame žiūrimiausiame dainų konkurse Lietuvos atlikėjai atliks Vytauto Bikaus ir Monikos Liubinaitės dainą „This Time“.

„Nors dainą ir atlikėjus jau turime, atsipalaiduoti negalime. Būtina pagalvoti apie jų aprangą, veiksmą scenoje ir prie to derančią scenografiją, priešingu atveju kažin ar į finalą išeisime. Kaip žinome, „Eurovizija“ – ne tik dainos, bet ir vaizdo konkursas”, – prisiminė „Eurovizijos” balsas.

Tuo metu V.Baumila „Veidui” patikino, kad sprendimų, kaip būtų galima patobulinti eurovizinį pasirodymą, jau žvalgomasi konsultuojantis su stilistais, muzikos vadybininkais ir choreografais: „Jei netikėtume pergale, į šį konkursą visai neitume. Žinoma, pasakyti, kad stilistiškai kardinaliai pasikeisime, dar negalime, bet stengsimės eurovizinio kūrinio nuotaiką papildyti režisūriniais sprendimais.“

Primename, kad pergalės nacionalinėje konkurso atrankoje dueto atlikėjai siekė ne vienerius metus: V.Baumila savo sėkmę mėgino antrą, o jo kolegė M.Linkytė – šeštąjį kartą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...