2010 Lapkričio 09

Rimantas Smetona

Siūloma uždrausti rinkimuose balsuoti išeiviams

veidas.lt

Opozicinės frakcijos “Tvarka ir teisingumo” narys Rimantas Smetona siūlo nustatyti sėslumo cenzą balsuojant Seimo, prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose ir referendumuose.

Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotomis atitinkamų įstatymų pataisomis siūloma nustatyti, kad teisę balsuoti rinkimuose turi tik nuolat Lietuvoje gyvenantys šalies piliečiai.

Nuolat Lietuvoje gyvenančiais būtų laikomi tie, kurie čia praleidžia mažiausiai 185 dienas per metus, t.y. daugiau kaip pusę metų.

Parlamentaras aiškina, kad siūlomomis pataisomis siekia iš įstatymo pašalinti nuostatas, “diskriminuojančias nuolat gyvenančius Lietuvoje piliečius”, o svetur gyvenančius piliečius, norinčius naudotis aktyviąją rinkimų teise, paskatinti ilgesnį laiką ar nuolat gyventi Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvos piliečiams taikomas tik amžiaus cenzas – balsuoti gali tie, kurie rinkimų dieną yra ne jaunesni kaip 18 metų. Taip pat rinkimuose nedalyvauja Lietuvos piliečiai, teismo pripažinti neveiksniais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...