2010 Spalio 19

Rinkimai

Prezidentė ragina nekliudyti nepartiniams

veidas.lt

Šiandien pavakare Seimas svarstys Prezidentės Dalios Grybauskaitės pakartotinai svarstyti grąžintas Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisas, kurios sudaro kliūtis nepartiniams, nepriklausomiems kandidatams dalyvauti artėjančiuose savivaldos rinkimuose.

Prezidentė dar kartą ragina Seimą panaikinti dirbtinius, nepriklausomiems savivaldybių rinkimų kandidatams sudarytus barjerus.

„Šalies gyventojai nori savivaldos rinkimuose balsuoti ne tik už partijų sąrašus, bet ir už konkrečias asmenybes. Galimybė dalyvauti rinkimuose nepartiniams, save išsikėlusiems kandidatams jau įtvirtinta ir įstatyme. Procedūrinės gudrybės neturi užkirsti kelio nepriklausomiems kandidatams dalyvauti savivaldos rinkimuose ir atimti iš žmonių platesnio pasirinkimo teisės”, – teigia Prezidentė.

Pagal Seimo siūlomas pataisas rinkimuose nusprendę dalyvauti nepriklausomi, patys save iškėlę kandidatai, kaip ir partijos, privalėtų registruotis savarankiškais politinės kampanijos dalyviais Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) ne vėliau kaip likus 130 dienų iki rinkimų.

Seimo priimtas nutarimas savivaldos rinkimus surengti 2011 metų vasario 27 d. įsigalios tik lapkričio 3 d., likus 116 dienų iki rinkimų. Įsigaliojus įstatymo pataisoms, reikalaujančioms kandidatams registruotis VRK ne vėliau nei prieš 130 dienų, susidarytų situacija, kai nustatomi teisiniai reikalavimai, kurių neįmanoma įvykdyti, o tai sukeltų grėsmę, jog artėjančiuose savivaldos rinkimuose nepartiniai kandidatai negalėtų dalyvauti, nežiūrint fakto, jog anksčiau priimtas Savivaldos rinkimų įstatymas ir numato tokią galimybę.

Grąžindama Seimui persvarstyti pataisas, valstybės vadovė siūlo, jog ir norinčius dalyvauti rinkimuose fizinius asmenis, ir politines partijas VRK pradėtų registruoti prasidėjus politinės kampanijos laikotarpiui, o baigtų tą dieną, kurią pradedamas pareiškinių dokumentų įteikimas. Pagal Seimo rinkimų, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymus kandidatų pareiškinių dokumentų įteikimo laikas prasideda likus 65 dienoms iki rinkimų.

Priėmus Prezidentės siūlomas pataisas nepriklausomi kandidatai turėtų pakankamai laiko susitvarkyti dokumentus ir dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose, kurie vyks 2011 m. vasario 27 dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...