2010 Birželio 23

VRM

Siūloma reorganizuoti Migracijos departamentą

veidas.lt

Vidaus reikalų ministerija Saulėlydžio komisijai teiks siūlymą reorganizuoti Migracijos departamentą prie VRM. Departamento vykdomas funkcijas numatoma perskirstyti VRM, Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie VRM ir Policijos departamentui prie VRM.

Funkcijas, susijusias su dokumentų užsieniečiams išdavimu ir kitai susijusiais klausimais, svarstoma pavesti vykdyti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai, kitų apskričių policijos komisariatų migracijos skyriams. PD prie VRM ir VSAT prie VRM turėtų priimti sprendimus dėl užsieniečių įpareigojimo išvykti, išsiuntimo iš Lietuvos ir grąžinimo į kilmės šalį.

„Pirmiausia, taip būtų išvengiama dabartinio funkcijų dubliavimosi, nes šiuo metu, tarkime, užsieniečių buvimą ir gyvenimą Lietuvoje kontroliuoja policija, Migracijos departamentas ir VSAT. Antra, būtų aiškiai paskirstytos atsakomybės, na ir, žinoma, sumažėtų valstybės išlaidos valdymui“, – teigė ministras R. Palaitis.

Preliminariais VRM skaičiavimais, būtų galima atsisakyti apie pusės pareigybių migracijos srityje. Kompetentingiausi, daugiausiai patirties turintys specialistai migracijos funkcijoms toliau vykdyti būtų pervedami į kitas institucijas. Migracijos politikos formavimo funkciją vykdytų VRM.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. :P :P rašo:

    Aha, grįžkime prie sovietinės sistemos, kai visus klausimus, susijusius su gyventojais ir jų judėjimu šalyje, sprendė jėgos struktūros..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...