2010 Balandžio 19

Vyriausybė

Atsistatydina vidaus reikalų viceministras S.Liutkevičius

veidas.lt

Vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius pirmadienį pranešė atsistatydinąs iš pareigų.

Premjero patarėjo viešos kritikos neseniai sulaukęs pareigūnas pareiškė taip nusprendęs dėl “šmeižimo kampanijos” žiniasklaidoje.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius sakė manąs, kad viceministras žengė teisingą žingsnį, o vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nuo platesnių komentarų susilaikė, tačiau teigė ketinąs patenkinti viceministro pareiškimą.

“Siekdamas išvengti (…) tolesnio nepagrįsto visos vidaus reikalų sistemos šmeižimo, įteikiau vidaus reikalų ministrui atsistatydinimo pareiškimą, kurį, tikiuosi, ministras artimiausiu metu patenkins”, – pareiškė S.Liutkevičius BNS atsiųstame pareiškime.

Šį mėnesį premjero A.Kubiliaus sudaryta darbo grupė, kuri analizavo ekonominių ir finansinių nusikaltimų tyrimo sistemos funkcionavimą, siūlė įvertinti vidaus reikalų viceministro S.Liutkevičiaus, prižiūrinčio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veiklą, atsakomybę.

Darbo grupės vadovas, premjero patarėjas Gintaras Kalinauskas BNS sakė, kad “daugiausiai abejonių kelia vidaus reikalų viceministras, kuris nuo 2005 metų kuruoja ir prižiūri FNTT ir VSAT veiklą”.

Tuo metu S.Liutkevičius sako sulaukęs nepagrįsto kryptingo šmeižimo žiniasklaidoje – esą tikrovės neatitinkančią informaciją apie turto kilmę ir vertę bei darbinę veiklą skelbė dienraštis “Lietuvos žinios”, LNK bei BTV televizijos kanalai, internetinis portalas www.alfa.lt.

“Kadangi paminėtų žiniasklaidos priemonių šmeižikiški veiksmai nesiliauja, o tik intensyvėja, nematau kitos išeities, kaip tik gintis įstatymų nustatyta tvarka kreipiantis į teisėsaugos institucijas. Iki šiol to nedariau todėl, kad užimu vidaus reikalų viceministro pareigas ir galėjau būti apkaltintas politikavimu”, – pareiškė viceministras.

Jis pabrėžė, kad jo atsistatydinimas nesusijęs su jo darbine veikla.

“Tegul nieks nebando šio mano apsisprendimo sieti su mano tiesiogiai atliekamu darbu, numatytu pareiginėje instrukcijoje ir ypač su Vyriausybės sudarytos darbo grupės ekonominių ir finansinių nusikaltimų tyrimo sistemos funkcionavimo analizei atlikti ir siūlymams dėl jos tobulinimo pateikti išvadomis”, – rašoma S.Liutkevičiaus viešame pareiškime.

Jis darbo grupės išvadas pavadino “Valstybės kontrolės audito išvadų plagiatu, atmestinai atliktu darbu”. Anot jo, kai kurie teiginiai prieštarauja Konstitucijai ir Baudžiamojo proceso kodeksui, yra šališkos ir net nekorektiškos.

“Susidaro įspūdis, kad darbo grupės nariai nieko nenutuokia apie strateginį planavimą, kompetencijų pasidalijimą tarp politinio bei vykdomojo bei taktinio lygmens. Vidaus reikalų ministerijos specialistai, tikiu, duos tinkamą įvertinimą”, – pareiškė S.Liutkevičius.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pirmadienį BNS sakė patenkinsiąs viceministro pareiškimą. Plačiau vertinti savo komandos nario žingsnį ministras teigė nenorįs, nes “viskas dar labai šviežia”.

Ministras teigė dar nežinąs, kas galėtų pakeisti S.Liutkevičių viceministro pareigose. R.Palaitis tepasakė, kad greičiausiai ieškosiąs profesionalo, nes jis bus atsakingas už visą viešąjį saugumą.

Tuo metu premjeras A.Kubilius viceministro sprendimą pavadino teisingu.

“Aš nesu informuotas oficialiai apie tai, bei jeigu viceministras apsisprendė, tai gal ir teisingas žingsnis. Palinkėčiau sėkmės, tikiu, kad jis savo patirtį ras kur tinkamai panaudoti valstybės naudai”, – žurnalistams pirmadienį sakė premjeras.

S.Liutkevičius vidaus reikalų viceministro pareigas ėjo nuo kiek trumpiau nei metus – nuo 2009 metų gegužės 28 dienos. Prieš tai jis ketverius metus buvo Vidaus reikalų ministerijos sekretorius, 2003-2005 metais ėjo policijos generalinio komisaro pavaduotojo pareigas. Karjerą vidaus reikalų sistemoje S.Liutkevičius pradėjo 1982 metais Kaune.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...