2010 Birželio 04

Rinkimai

Siūloma merus tiesiogiai rinkti nuo 2011-tųjų

veidas.lt

Seimo narių grupė užregistravo Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisą, kuri leistų jau 2011 metais vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimuose piliečiams merus rinkti tiesiogiai. Remiantis įstatymo projektu, gyventojai galėtų rinkti merą iš visų kandidatų į savivaldybės tarybos narius, kuriuos pasiūlys politinės partijos, visuomeninės organizacijos bei patys išsikėlę asmenys.

„Visuomenės apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai norėtų jau per artimiausius savivaldybių rinkimus savo merus rinkti tiesiogiai. Tokiu būdu būtų užtikrinta ir didesnė mero atsakomybė konkrečioje savivaldybėje gyvenantiems asmenims – juk iš principo mandatą jis gautų būtent iš jų. Be to, suteikti tokią galimybė šalies piliečiams ne kartą yra raginusi ir prezidentė“, – siūlymą komentuoja vienas iš jo autorių, liberalas Erikas Tamašauskas.

Jei įstatymo projektas būtų patvirtintas šalies parlamente, jau 2011 m. per savivaldybių tarybų rinkimus gyventojai, balsuodami atskiruose biuleteniuose, kartu su savivaldybės tarybos nariais galėtų išsirinkti ir merą. Meru taptų į savivaldybės tarybą išrinktas ir daugiausiai balsų surinkęs kandidatas. Jis būtų ir savivaldybės bei savivaldybės tarybos vadovas.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisą teikia parlamentarų grupė: Erikas Tamašauskas, Vytautas Kurpuvesas, Valentinas Bukauskas ir Liudvikas Sabutis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...