2010 Balandžio 13

Tiesioginiai merų rinkimai

Seimas neleido merų rinkti tiesiogiai

veidas.lt

Antradienį Seimas nepritarė Konstitucijos pataisai, kuria buvo siūloma leisti tiesiogiai rinkti merus. Iš 141 seimo nario balsavo 121, už balsavo – 88, prieš – 6, susilaikė – 18. Norint priimti Konstitucijos pataisą, kiekvienu balsavimu dėl priėmimo už ją turi balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo nariai iš 141.

Konstitucijos pataisa buvo siūloma nustatyti, kad “savivaldybių merus – Lietuvos piliečius, nuolat gyvenančius atitinkamo administracinio vieneto teritorijoje ketveriems metams renka Lietuvos piliečiai ir kiti nuolatiniai administracinio vieneto gyventojai, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu”.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2011 m. vasarį. Politikai jau seniai žadėjo stengtis, kad jau tais metais būtų įteisinti tiesioginiai merų rinkimai. Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat reikalavo, kad Vyriausybė šiais metais pasistengtų šį tikslą pasiekti. Šiuo metu merus renka savivaldybių tarybų nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kėdainiškis Kėdainiškis rašo:

    Reiškia, tie visi susilaikiusieji neturi savo nuomonės.Gėda.Jau dveji metai sėdi seime ir visiškai nieko nesusigaudo savo darbe.
    O seimo nario atlyginimą pasiimti nesusilaiko?!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...