2010 Gruodžio 15

Transportas

Siūloma keisti automobilių registravimo, naudojimosi keturračiais motociklais tvarką

veidas.lt

Iš užsienio parduoti į Lietuvą atvežtos transporto priemonės ateityje gali būti registruojamos tik atlikus jų privalomąją techninę apžiūrą. Taip naudotų automobilių pirkėjai būtų apsaugoti nuo techniškai netvarkingo automobilio įsigijimo.

Tokį siūlymą šiandien Susisiekimo ministerijoje aptarė Valstybinė eismo saugumo komisija. Prieš teikiant jį svarstyti Vyriausybei, siūlymas dar bus derinamas su kitomis institucijomis.

“Naujoji tvarka būtų naudinga žmonėms. Nesaugios arba netinkamos remontuoti transporto priemonės nepatektų į šalies automobilių rinką. Dabar pirkdamas naudotą automobilį žmogus nėra garantuotas, kad nuvežus jį į techninės apžiūros centrą, nepaaiškės, kad tokia mašina negalima važinėti”, – teigė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Ministerija taip pat ėmėsi naudojimosi keturračiais motociklais taisyklių peržiūros.

Kelių eismo taisyklėse siūloma įvesti naują sąvoką “galingasis keturratis”, į atskirą kategoriją išskiriant didesnės galios keturračius motociklus, kurių variklio galia viršija 15 kW.

Šiuo metu tokie keturračiai vadinami “sunkiaisiais” ir yra registruojami traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre. Jų techninei būklei taikomi supaprastinti reikalavimai, o norint vairuoti reikia turėti traktorininko pažymėjimą. Įstatymo pataisose siūloma, kad galingieji keturračiai būtų registruojami Kelių transporto priemonių registre, o juos vairuoti galėtų asmenys, turintys A ir B transporto priemonių kategorijos vairuotojo pažymėjimus. Tikimasi, kad iš esmės sugriežtinti reikalavimai šių transporto priemonių techninei būklei ir vairuotojų pasirengimui padėtų užtikrinti saugesnį eismą keliuose.

Valstybinė eismo saugumo komisija taip pat supažindinta su avaringumo situacija šalies keliuose. Šiemet sausio–lapkričio mėnesiais, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, žuvusiųjų keliuose sumažėjo 18,6 proc. (2009 m. – 338, 2010 m. – 275), eismo įvykių užregistruota 3,4 proc. mažiau, sužeista 1,2 proc. mažiau žmonių. Beveik 53 proc. sumažėjo vaikų netekčių skaičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...