2011 Gegužės 26

Siūloma atsisakyti kasmet tikrinti kasos aparatus

veidas.lt

BFL

Finansų ministerija siūlo atsisakyti reikalavimo kasmet profilaktiškai tikrinti fiskalinius kasos aparatus. Vieno kasos aparato metinis aptarnavimas verslininkams vidutiniškai kainuodavo 150 litų., o Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiuo metu šalyje registruota apie 63 tūkst. fiskalinių kasos aparatų. Tad panaikinus kasmetinę patikrą šalies verslininkai sutaupys beveik 9 mln. litų per metus. Be to, sutrumpės ir verslininkų darbo sąnaudos – aptarnavimo įmonės specialisto kvietimas, darbo nutraukimas aptarnaujant kasos aparatą, patikros termino stebėsena, pan.

Kasmetinės patikros atsisakoma, nes naudojami fiskaliniai kasos aparatai užtikrina sukauptų duomenų saugumą – juose įrašytų duomenų neįmanoma pakeisti ar panaikinti, nesunaikinus paties atminties įrenginio, o duomenims kasos aparate išsaugoti nereikalingas maitinimo šaltinis.

Su kasmetine patikra susijusių išlaidų klausimą kėlė ir smulkieji turgaus prekiautojai, kuriems prekiaujant maisto produktais turguose nuo gegužės taip pat reikia naudoti kasos aparatus. Priėmus šį sprendimą periodinės kasos aparatų patikros išlaidų jiems patirti nereiks iš viso.

Kasmetinė patikra, siekiant užtikrinti pajamų apskaitos patikimumą, išlaikoma tik kai kur dar turimiems nefiskaliniams kasos aparatams, kurių VMI duomenimis faktiškai naudojama apie 3 tūkst. ir kurie jau prieš 15 metų išbraukti iš naujai leidžiamų naudoti kasos aparatų sąrašo (tokių naujai registruoti nebegalima jau dešimtmetį, o esamus leista naudoti iki visiško nusidėvėjimo). Šiuose kasos aparatuose galimybės išsaugoti sukauptus ūkinių operacijų duomenis yra ribotos, duomenis nėra sudėtinga panaikinti ar neteisėtai koreguoti, o duomenims išsaugoti reikalinga užtikrinti maitinimo šaltinius.

Senus kasos aparatus tebenaudojantys verslininkai gali patys apsispęsti – ar įsigyti naują kasos aparatą, kas sudarytų trejų – ketverių metų periodinės patikros išlaidų sumą (600–800 litų) arba kasmet skirti lėšų profilaktiniam seno kasos aparato patikrinimui.

Dėl Finansų ministerijos siūlymo atsisakyti kasmetinės profilaktinės kasos aparatų patikros kitą savaitę spręs Vyriausybė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...