2011 Gegužės 23

Siūlo keisti Viešųjų pirkimų tarnybos pavaldumą

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo Vyriausybei keisti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pavaldumą. Tai ji pirmadienį pareiškė po susitikimo su Vyriausybės nariais.

“Antikorupciniame pakete atkreipiau Vyriausybės dėmesį, kad Viešųjų pirkimų įstatymo ir kontrolės pataisos, kurias pateikiau, taip pat stringa Vyriausybėje, nėra Vyriausybės nuomonės Seimui. Skubinu Vyriausybę kuo greičiau ją teikti, nes būtent šiose pataisose pasiūliau ne tik pavaldumą keisti Viešųjų pirkimų tarnybos, bet pirmiausia skaidrumo ir atskaitomybės elementus, skelbiant arba vykdant viešuosius pirkimus, ypač su žiniasklaida. Tai yra labai svarbu. Prašau Vyriausybės pagreitinti savo nuomonės pateikimą Seimui”, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo D. Grybauskaitė.

Šiuo metu tarnyba yra pavaldi Ūkio ministerijai.

D. Grybauskaitė dar kovo mėnesį pranešė apie rengiamą Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimą, siekiant, kad ši institucija taptų nepriklausoma, numatant vadovų rotaciją.

VPT vadovas Žydrūnas Plytnikas praėjusiais metais kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl neva jam daromo spaudimo. Garsiojoje buvusio ūkio ministro Dainiaus Kreivio “pažymoje” nurodoma, kad politikai, verslininkai mėgino daryti spaudimą jam ir Ž.Plytnikui dėl bendrovių “Vilniaus vandenys”, Ignalinos atominės elektrinės, Valdovų rūmų statybos, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos, daugiabučių renovavimo programos viešinimo ir kitų viešųjų pirkimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...