2010 Spalio 19

Žydrūnas Plytnikas

Bičiuliams – svarbūs postai

veidas.lt

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio bendraminčiai vienas po kito kopia į svarbius postus. Praėjusios savaitės pabaigoje konkursą į Ūkio ministerijai pavaldžios Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo postą laimėjo šiai tarnybai pastaruoju metu laikinai vadovavęs D. Kreivio bičiulis Žydrūnas Plytnikas.

Praėjusią žiemą dienraštis ūkio ministrą su tuomečiu pavaldiniu užfiksavo paslaptingos religinės bendruomenės „Opus Dei” apeigose.

Konkursą į Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo postą Ž.Plytnikas laimėjo be jokios konkurencijos. Vieną galimų pagrindinių varžovų – Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotoją Vaidotą Jakštą – dalyvauti konkurse atbaidė Ž.Plytniko žygiai į prokuratūrą.

Prieš keletą savaičių, vos paskelbus konkursą, Ž.Plytnikas kreipėsi į teisėsaugą dėl galimo V.Jakšto piktnaudžiavimo tarnyba.

Konkurso sąlygos irgi buvo lyg tyčia itin palankios Ž.Plytnikui. Kandidatas į tarnybos vadovus turėjo būti teisininkas, turintis 3 metų vadovavimo ir 5 metų teisinio darbo patirtį. Jis taip pat bent penkerius metus privalėjo būti dirbęs viešųjų pirkimų srityje. Viešųjų pirkimų sritį Ž.Plytnikas kuravo dirbdamas „Sodroje”, tačiau iš šios tarnybos teisininkas buvo išmestas.

„Aš niekaip nevertinu konkurso, nes apie jį neturiu jokių duomenų. Kiek žinau, dar yra trys dienos, kai galima apskųsti rezultatus. Todėl palaukime pabaigos, tada bus galima komentuoti”, – apie Ž.Plytniko laimėtą konkursą į ilgesnes kalbas nesileido ūkio ministras.

„Aš tikrai nemanau, kad konkurso sąlygos buvo man specialiai pritaikytos. Jos buvo be galo paprastos, supaprastintos, o aš šioje srityje darbuojuosi nuo 1999 metų ir tikrai esu profesionalas”, – „Lietuvos ryto” televizijai vakar kalbėjo būsimasis Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas.

Konkurso nugalėtojas pripažino, kad su D.Kreiviu jį sieja draugystė: „Bet profesijos ir profesionalumo šiuose dalykuose nereikia painioti su draugyste. Tikrai nedaugelis Viešųjų pirkimų tarnyboje dirbančių asmenų dirba šioje srityje ilgiau nei aš.”

Lietuvos rytas“ rašo:

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio religiniai bendraminčiai vienas po kito kopia į svarbius postus. Pasiekti karjeros aukštumų konservatoriaus bičiuliams padeda ne tik maldos.

Praėjusios savaitės pabaigoje konkursą į Ūkio ministerijai pavaldžios Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo postą laimėjo šiai tarnybai pastaruoju metu laikinai vadovavęs D.Kreivio bičiulis Žydrūnas Plytnikas.

Praėjusią žiemą „Lietuvos rytas” ūkio ministrą su tuomečiu pavaldiniu užfiksavo paslaptingos religinės bendruomenės „Opus Dei” apeigose.

Čia užsukama ne tiktai pasimelsti, bet ir aptarti aktualijų.

Be kita ko, D.Kreivys žarstė pažadus pasirūpinti religiniais bendraminčiais. Atrodo, ministras to nepamiršo.

Konkursą į Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo postą Ž.Plytnikas laimėjo be jokios konkurencijos.

Vieną galimų pagrindinių varžovų – Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotoją Vaidotą Jakštą – dalyvauti konkurse atbaidė Ž.Plytniko žygiai į prokuratūrą.

Prieš keletą savaičių, vos paskelbus konkursą, Ž.Plytnikas kreipėsi į teisėsaugą dėl galimo V.Jakšto piktnaudžiavimo tarnyba.

Konkurso sąlygos irgi buvo lyg tyčia itin palankios Ž.Plytnikui.

Kandidatas į tarnybos vadovus turėjo būti teisininkas, turintis 3 metų vadovavimo ir 5 metų teisinio darbo patirtį.

Jis taip pat bent penkerius metus privalėjo būti dirbęs viešųjų pirkimų srityje.

Viešųjų pirkimų sritį Ž.Plytnikas kuravo dirbdamas „Sodroje”, tačiau iš šios tarnybos teisininkas buvo išmestas.

Kaip viešai tvirtino tada „Sodrai” vadovavęs Mindaugas Mikaila, buvusiam pavaldiniui durys buvo parodytos dėl sukčiavimo.

Bet tai Ž.Plytnikui nesutrukdė iš pradžių tapti visuomeniniu D.Kreivio konsultantu, o vėliau be konkurso užimti ministerijos Ūkio ir Europos Sąjungos politikos departamento direktoriaus pavaduotojo postą.

Apie tai, kad būtent šiam asmeniui rengiama Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus kėdė, buvo pradėta kalbėti jau praėjusią žiemą.

Galimybė į ją atsisėsti atsirado, kai pavasarį Ž.Plytnikas buvo paskirtas laikinuoju direktoriaus pavaduotoju, o netrukus laikinai persėdo ir į laikinojo direktoriaus kėdę, kai iš jos buvo priverstas trauktis Rimgaudas Vaičiulis.

Tiesa, prokuratūros duris garsiai ėmęs varstyti Ž.Plytnikas visai neseniai viešai aiškino į direktoriaus postą esą nesiveržiantis ir dar neapsisprendęs, ar apskritai dalyvausiąs konkurse.

Bet net ir jį laimėjęs šis pareigūnas dar nėra visiškai ramus.

„Vykstu į prokuratūrą pasidomėti tyrimu”, – laukdamas trijų dienų termino pabaigos, kai galima apskųsti konkurso rezultatus, susitikimą su žurnalistais vakar bandė atidėlioti Ž.Plytnikas.

Dar paprasčiau durys į vieną didžiausių valstybinių įmonių atsivėrė kitam D.Kreivio religiniam bendraminčiui Rokui Masiuliui.

Buvęs LEO LT valdybos narys ir administracijos direktorius gegužę buvo paskirtas bendrovės „Klaipėdos nafta” vadovu.

Nors šią bendrovę kontroliuoja Energetikos ministerija, pernai gruodį į slaptą „Opus Dei” susibūrimą patekusio „Lietuvos ryto” televizijos žurnalisto darytas pokalbio įrašas leidžia spėti, kad prie R.Masiulio karjeros šuolio prisidėjo ir D.Kreivys.

Kaip „Lietuvos rytas” rašė, kalba apie R.Masiulį pakrypo, kai po mišių alų gurkšnojantys vyrai ėmė diskutuoti, kas turi daugiausia galimybių tapti Europos Sąjungos prezidentu.

Klubo nariai tada juokaudami siūlė į prezidentus siųsti tuo metu LEO LT dar dirbusį R.Masiulį. „Vis tiek greitai liks be darbo, reikėtų prastumti”, – šmaikštavo vienas sambūrio dalyvių.

Bet pokalbyje dalyvavęs D.Kreivys rimtu veidu visiems patikino, kad klubo bičiulis neprapuls – be darbo tikrai neliks.

Šie ūkio ministro žodžiai jau po pusmečio išsipildė.

Bet vakar kalbinamas D.Kreivys dėl sparčiai besiklostančios kai kurių klubo narių karjeros nuopelnų prisiimti nenorėjo.

„Aš niekaip nevertinu konkurso, nes apie jį neturiu jokių duomenų. Kiek žinau, dar yra trys dienos, kai galima apskųsti rezultatus. Todėl palaukime pabaigos, tada bus galima komentuoti”, – apie Ž.Plytniko laimėtą konkursą į ilgesnes kalbas nesileido ūkio ministras.

Pagyręs laimėtoją D.Kreivys užsiminė, kad konkurso nelaiko nesąžiningu, nors jame dalyvavo tiktai vienas pretendentas ir apie jo pretenzijas užimti Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus postą jau buvo kalbama metus: „Konkursas buvo skaidrus, atviras, galėjo dalyvauti tiek kandidatų, kiek norėjo.”

Pagyrų sau negailėjo ir Ž.Plytnikas. Jis pareiškė, kad rimtesnių pretendentų už jį į šį postą net negalėjo būti.

„Aš tikrai nemanau, kad konkurso sąlygos buvo man specialiai pritaikytos.

Jos buvo be galo paprastos, supaprastintos, o aš šioje srityje darbuojuosi nuo 1999 metų ir tikrai esu profesionalas”, – „Lietuvos ryto” televizijai vakar kalbėjo būsimasis Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas.

Konkurso nugalėtojas pripažino, kad su D.Kreiviu jį sieja draugystė: „Bet profesijos ir profesionalumo šiuose dalykuose nereikia painioti su draugyste

Tikrai nedaugelis Viešųjų pirkimų tarnyboje dirbančių asmenų dirba šioje srityje ilgiau nei aš.”

Būdinga savitarpio pagalba

* Ministras D.Kreivys pernai žiemą buvo užfiksuotas besilankantis sostinėje, Jogailos gatvėje, įsikūrusiame studijų centre ir jaunimo klube „Liepkiemis”.

* Klubas, kuriame ugdomas berniukų, vaikinų ir vyrų žmogiškasis, dorovės ir krikščioniškasis tobulėjimas, veikia nuo 1995 metų.

* Krikščioniškas formavimasis „Liepkiemyje” yra patikėtas Katalikų bažnyčios asmeninei prelatūrai „Opus Dei”. Teigiama, kad ji padeda žmonėms gyventi tikėjimą atitinkantį kasdienį gyvenimą.

* „Opus Dei” („Dievo darbas”) mokytojai ir tikėjimo skleidėjai Vilniuje – prieš keletą ar keliolika metų į Lietuvą atvykę ir puikiai lietuviškai pramokę užsieniečiai.

* Tose pat bendruomenės patalpose Vilniuje vyksta ir pamaldos, ir Katekizmo skaitymai, ir neoficialūs pokalbiai apie šalies ir pasaulio aktualijas prie alaus ar sulčių.

* Išpažintis atliekama nuošaliame kambaryje akis į akį su kunigu.

* Dievą kasdienybėje siūlančią atrasti organizaciją „Opus Dei” religijotyrininkai vadina radikalia katalikybės atšaka, kurios nariams būdingas didelis pamaldumas, griežtas normų laikymasis, savitarpio pagalba.

* „Opus Dei” bendruomenė ypač išgarsėjo po to, kai ją prieštaringai pavaizdavo JAV rašytojas Danas Brownas knygoje „Da Vinčio kodas”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Python Python rašo:

  radot ka cituot – lietryti, c’mon :)

 2. Anonimas rašo:

  Baisu kas daros,,, Kokia jo ankstesne darbo patirtis – prisidirbes sodroj,,,net truksta zodziu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...