2011 Balandžio 07

Verslas

Lietuvos statybininkų asociacija siūlo retinti patentininkų gretas

veidas.lt

Lietuvos statybininkų asociacija piktinasi verslo liudijimų turėtojais – esą kone perpus pigiau savo paslaugas teikiantys patentininkai iškraipo konkurencinę rinką.

Lietuvos statybininkų asociacija kreipėsi į Vyriausybę, ministerijas su prašymu daryti tvarką šiame sektoriuje, ketvirtadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Valdžia raginama “suvienodinti statybų verslo sąlygas ir užtikrinti darbų saugumą bei skaidrumą, iš individualios veiklos, vykdomos pagal verslo liudijimus, sąrašo išbraukti bet kurias didelio pelningumo, priartinas prie pastovaus ilgalaikio darbo veiklas (statybų, santechnikos, projektavimo ir kitas), išskyrus tradicinius amatus, akivaizdžiai menko pajamingumo veiklas, vienkartines veiklas”.

“Verslo liudijimais prisidengdamos veikia nelegalios statybos verslo įmonės, jos teikia įvairias kompleksines statybos paslaugas, stato pastatus “nuo projekto iki rakto”, bet valstybei nemoka mokesčių (pelno, pridėtinės vertės mokesčio, socialinio draudimo). Šios tariamos įmonės, piktnaudžiaudamos savo padėtimi, minėtų mokesčių sąskaita gali teikti paslaugas daug pigiau už teisėtai veikiančias įmones”, – dėsto Lietuvos statybininkų asociacija ir valstybės institucijoms pateikia 15 pavyzdžių, kai patentininkai veikia kaip įmonės.

Lietuvos statybininkų asociacija suskaičiavo, jog pagal Statistikos departamento duomenis statybų sektoriuje 2008 metais su verslo liudijimais dirbo daugiau kaip 15,58 tūkst. žmonių, jų pajamos sudarė daugiau kaip 443 mln. litų, o sumokėti mokesčiai – tik 6,2 mln. litų.

“Jei patentininkų kainos 40 proc. mažesnės negu bendrovių, vadinasi, tiek netenka legaliai dirbantys statybininkai. Kita vertus, vertėtų suskaičiuoti, kiek mokesčių netenka ir valstybė”, – piktinasi asociacijos vadovas Adakras Šeštakauskas.

Jis tikina, kad stambieji nesuinteresuoti išstumti smulkiųjų iš rinkos. Tačiau leidžia suprasti, jog pastarieji turėtų atlikti tik smulkius remonto darbus, o ne imtis statybų “nuo projekto iki rakto”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Kažkam padai svyla, nes negauna užsakymų…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...