2011 Balandžio 30

Artimieji Rytai

Sirijos protestuose žūva žmonės

veidas.lt

Scanpix

Aktyvistų duomenimis, mažiausiai 62 žmonės žuvo visoje Sirijoje, tūkstančiams antivyriausybinių demonstrantų protestuojant keliuose šalies miestuose, praneša BBC.

Liudininkai ir žmogaus teisių grupės teigia, kad daugybė žmonių žuvo, kai Sirijos pajėgos pradėjo šaudyti į protestuotojus Deros mieste, kuriame neramu jau nuo kovo mėnesio vidurio.

Taip pat pranešama, kad pajėgos užtvindė sostinės Damasko gatves ir, pasibaigus pamaldoms, paleido ašarines dujas.

Protestai sudrebino nemažai kitų miestų, tarp jų Homsą, Latakiją ir Banijasą.

Liudininkai pasakoja matę, kaip Sirijos kariai pradėjo šaudyti į Deros link keliaujančius kaimų gyventojus. Dera nuo pirmadienio apsiausta.

Žmogaus teisių stebėtojų grupė Londone pranešė naujienų agentūrai AFP, kad mažiausiai 33 civiliai žuvo Sirijos pietuose. Grupės duomenimis, dar 27 žmonės žuvo šiaurėje esančio Homso priemiesčiuose, o du žmonės neteko gyvybių Latakijos mieste.

Anksčiau “Reuters” agentūrą pasiekė žinios, kad 15 kulkų suvarpytų civilių buvo paguldyti Deros ligoninėje.

Tuo tarpu valstybinė Sirijos žiniasklaida tvirtina, jog keturi kariai nužudyti savo postuose Deroje ir du pagrobti per “teroristinį” išpuolį penktadienį. Šie pranešimai nepatvirtinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...