2011 Kovo 09

Karas Afganistane

Afganistane žuvo rekordiškai daug civilių

veidas.lt

Praėjusiais metais Afganistane žuvo 2 777 civiliai žmonės – tai rekordinis aukų skaičius, kuris yra 15 proc. didesnis už 2009 metų aukų skaičių, trečiadienį pranešė JT misija šalyje.

Sukilėliai atsakingi už 75 proc. civilių žmonių žūčių, o užsienio ir vyriausybinės pajėgos siejamos su 16 proc. civilių gyventojų žūties atvejų, rašoma kasmetinėje ataskaitoje, parengtoje drauge su Afganistano nepriklausoma žmogaus teisių komisija.

Kam tenka atsakomybė dėl 9 proc. žūties atvejų, nebuvo nustatyta.

Duomenis apie žuvusius civilius gyventojus paskelbė JT pagalbos misija Afganistane (UNAMA) ir Afganistano nepriklausoma žmogaus teisių komisija (AIHRC).

Jie rodo, kad praėjusiais metais kiekviena karo diena Afganistane nusinešdavo apie aštuonias civilių žmonių gyvybes. Civilių aukų skaičius yra beveik keturis kartus didesnis nei žuvusių užsienio pajėgų karių.

Kaip skelbia nepriklausomas tinklalapis iCasualties.org, pernai Afganistane gyvybių neteko 711 tarptautinio kontingento karių.

JT atstovas spaudai Kabule patvirtino, kad tai didžiausias civilių aukų skaičius nuo tada, kai per JAV vadovaujamą invaziją 2001-aisiais buvo nušalintas Talibano režimas ir prasidėjo sukilimas, kuris pastaraisiais metais suintensyvėjo.

Mirtininkų atakos ir savadarbių sprogstamųjų užtaisų sprogimai 2010 metais pareikalavo daugiausiai gyvybių – 1 141. Tai sudaro 55 proc. visų žūčių, už kurias atsakingi sukilėliai, rašoma ataskaitoje.

Dokumente taip pat pažymima, kad 462 civilius gyventojus nužudė maištininkai. Šis skaičius yra 105 proc. didesnis už ankstesnių metų duomenis.

Palyginti su ankstesniais metais, aukų skaičius smarkiai išaugo talibų citadelėmis laikomuose Helmande ir Kandahare Afganistano pietuose.

Tuo tarpu per vyriausybę remiančių pajėgų oro smūgius žuvo 171 žmogus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...