2011 Birželio 29

Šimtas Seimo narių siūlo merus rinkti tiesiogiai

veidas.lt

BFL

Šimtas Seimo narių teikia Lietuvos Konstitucijos pataisas, leisiančias savivaldybių merus rinkti tiesiogiai.

“Mūsų pasiūlymą keisti Konstituciją ir įteisinti tiesioginius merų rinkimus raštu jau palaiko tiek Seimo narių, kiek balsų pakaktų šiuos pakeitimus priimti Seimo posėdyje”, – pažymėjo Seimo narys Vytautas Kurpuvesas.

Konstitucijos pataisomis siūloma nustatyti, kad savivaldybių merus, kaip ir savivaldybių tarybų narius, gyventojai rinktų tiesiogiai, remdamiesi visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu. Meras vykdytų vietos valdžią savivaldybėse ir būtų vykdomoji, savivaldybės tarybai ir gyventojams atskaitinga institucija, turėtų aiškiai apibrėžtus įgaliojimus ir atsakomybę.

“Pritarus šiems pakeitimams, savivaldybėse politiniai procesai taptų daug skaidresni”, – įsitikinęs Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas V. Kurpuvesas.

Pasak jo, pagaliau baigtųsi turgų primenančių koalicijų formavimas ir performavimas savivaldybių tarybose. “Būtų panaikinta įsišaknijusi ydinga praktika orientuotis į siaurus grupinius interesus. Atsivertų kelias efektyviai pasirūpinti kasdieniniais savivaldybių gyventojų interesais ir savivaldybių plėtra”, – inicijuojamų pataisų naudą vardino V. Kurpuvesas.

Konstitucijos pakeitimo įstatymo projektas užregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate. Numatoma, kad jis Seime bus svarstomas rudens sesijoje. “Sieksime, kad tiesioginiai merų rinkimai būtų įteisinti šioje Seimo kadencijoje, – pabrėžė V. Kurpuvesas. – Tai leistų tinkamai pasirengti siūlomus pakeitimus įgyvendinti per kitus savivaldybių tarybų rinkimus”.

Kiti savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2015 metais.

Konstitucijos pataisos priimamos, jei joms pritaria ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių, tai yra – ne mažiau kaip 96 Seimo nariai. Už Konstitucijos pataisas balsuojama du kartus darant ne mažesnę kaip trijų mėnesių pertrauką tarp balsavimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...