2011 Vasario 15

Verslas

Šilumos ūkį galima būtų grąžinti valstybei

veidas.lt

Šilumos ūkį demonopolizuoti pasiūliusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog tai galima būtų įgyvendinti ne tik konkurenciją skatinančiais įstatymais, bet ir ūkį vėl perimant valdyti valstybei.

“Iš pradžių bandysime demonopolizuoti įstatymais, jeigu tai nepadės, labai rimtai galima svarstyti ir apie tai, kad reikia, ko gero, susigrąžinti tokius strateginius dalykus atgal į valstybės rankas”, – Kaune žurnalistams antradienį sakė prezidentė.

Pasak D.Grybauskaitės, sudėtingiausia padėtis yra didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir kituose.

“Būtent todėl, kad savivaldybės, šilumos ūkį vienaip ar kitaip atidavusios į privačias rankas, jo nekontroliuoja ir atsakomybės jokios neprisiima, tai yra labai didelė bėda”, – kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentė pirmadienį pateikė Seimui pasiūlymų paketą, kaip demonopolizuoti šilumos ūkį.

Vilniuje šilumos ūkis yra išnuomotas Prancūzijos koncernui “Dalkia”, kai kuriuose kituose miestuose jis išnuomotas su “Dalkia” susijusiai įmonei “Litesko”, taip pat bendrovei “E energija”, o Kaune šilumą gamina “Gazprom” valdoma Kauno termofikacijos elektrinė, nors

šilumos ūkį valdo savivaldybės įmonė “Kauno energija”.

Pirmadienį paskelbtus savo pasiūlymus prezidentė argumentavo tuo, jog su komunalinių paslaugų įmonėmis susiję namo administratoriai rūpinasi ne gyventojų interesais, ekonomiškesniu šildymu ar vandens tiekimu, o atvirkščiai – yra suinteresuoti kuo didesniu vartojimu ir kuo brangesne namo priežiūra.

Šalies vadovė pripažino, kad įstatymų pataisas paskatino koncerno “Icor” įmonių dominavimas šilumos ūkyje. “Icor” ir jo valdomos įmonės, pirmiausia pastatų ir šilumos ūkio priežiūros įmonė “City Service”, veikia kartu su “Dalkia” – pastarosios valdoma “Vilniaus energija” ir “City Service” yra susijusios per tuos pačius akcininkus.

Registrų centro duomenimis, “Icor” akcininkai dalyvauja “Vilniaus energijos” ir “Dalkia Lietuvos” valdyme – “Icor” akcininkas Linas Samuolis vadovauja “Vilniaus energijai” ir “Dalkia Lietuvai”, o Andrius Janukonis yra šių abiejų įmonių valdybos narys ir “Dalkia Lietuva” valdybos pirmininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...