2011 Sausio 04

Užsienis

“Nord Stream” bus nenaudingas

veidas.lt

Lenkijos diplomatas pareiškė, jog Varšuva, kaip ir anksčiau, mano, kad nereikalingas dujotiekio “Nord Stream” (“Šiaurės srautas”), kuris turi sujungti Rusiją su Europos šalimis Baltijos jūros dugnu, projektas.

“Mes kritiškai žiūrime į šį projektą”, – interviu agentūrai “Interfax” pareiškė Lenkijos ambasadorius Rusijoje Wojciechas Zajaczkowskis (Voicechas Zajončkovskis).

Pasak jo, dujų klausimu Lenkija dažnai tampa prieštaravimų tarp kitų šalių įkaite.

“Nors mes visada buvome geri “Gazprom” partneriai, niekada jokių trinčių nebuvo, visada pinigai buvo gaunami laiku, mes kartais tapdavome trinčių tarp Maskvos ir Kijevo, tarp Maskvos ir Minsko aukomis. Vieną kartą net buvo toks atvejis, kai slėgis vamzdyne nukrito, nes reikėjo padidinti dujų tiekimą pačioje Rusijoje dėl šalčių. Maskvoje, tarkime, buvo 35, o Varšuvoje – 30. Mums nuo to nebuvo šilčiau”, – pabrėžė ambasadorius.

W.Zajaczkowskis priminė, jog kaip vienas argumentų tiesti “Nord Stream” nurodoma tai, kad “Gazprom” galės išvengti priklausomybės nuo tranzitinių valstybių.

“Na, o mes čia kuo dėti? Tai ne mūsų problemos. Mes mokame laiku, o slėgis nukrito. Dabar mums gali susidaryti situacija, kad mums reikės dujas pirkti, pavyzdžiui, per Vokietiją. Manote, kad tai bus pigiau?”, – pažymėjo jis.

Lenkijos diplomatas taip pat skeptiškai vertina Varšuvos galimybę prisijungti prie “Nord Stream”.

“Pas mus vamzdis nutiestas. Kam dėti pinigus, jei mes jau turime vamzdį, kuriuo galime gauti pigesnių dujų. Taigi ekonominiu požiūriu, mūsų nuomone, tai netikslinga. Jeigu visus politinius aspektus atmesime į šalį, tai tiesiog ekonominiu požiūriu šis projektas mums netikslingas”, – sakė jis.

Be to, ambasadorius pažymėjo, kad yra ir ekologinės problemos aspektas.

“Tai atskiras pluoštas klausimų, susijęs su Baltijos jūros ekologija, su dar negalutinai žinoma vieta, kur nuskandinti Antrojo pasaulinio karo laikų cheminiai šaudmenys. Čia padariniai nenumatomi – gal jokių padarinių nebus, o gal bus”, – mano jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...