2011 Gegužės 14

Sieks, kad M. Kadafiui būtų iškelta byla

veidas.lt

Scanpix

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) sieks, kad Libijos lyderiui Muamarui Kadafiui (Muammar Gaddafi) bei jo sūnui būtų iškelta byla dėl nusikaltimų žmonijai, praneša “RIA Novosti”.

TBT atstovas Luisas Morenas Okampas (Luis Moreno Ocampo) teigė, kad bus siekiama M. Kadafiui, jo sūnui Saifui al Islamui (Saif al Islam) ir šalies žvalgybos vadui Abdulai al Senusiui (Abdullah al Senussi) iškelti bylą dėl nusikaltimų žmonijai.

Penktadienį vakare per nacionalinę televiziją buvo transliuojamas įrašas, kurio metu M. Kadafis paneigė gandus dėl sužeidimų per NATO reidą ir teigė esantis ten, kur “NATO negali jo pasiekti”.

“Jūs niekada nenugalėsite manęs, nes aš gyvenu ten, kur jūs negalite manęs pasiekti – žmonių širdyse”, – teigė M. Kadafis.

Tačiau įrašas, parodytas per televiziją, neįtikino Vakarų šalių, kad Libijos lyderio sveikata yra gera.

“Faktas, kad M. Kadafis nepasirodė gyvai, o pateikė tik įrašą, sukels įtarimų, kad jis gali būti sužeistas”, – teigė BBC korespondentas Tripolyje.

Prieš savaitę per NATO antskrydį M. Kadafio būstinės teritorijoje žuvo jo jauniausias sūnus bei trys anūkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...