2010 Gruodžio 13

Gintaras Sarafinas

Šį penkmetį įtakingiausias žmogus Lietuvoje buvo B.Lubys

veidas.lt

Dauguma mūsų ministrų – visiškai neįtakingi. Taip mano tiek Seimo nariai, tiek verslininkai. Pavyzdžiui, iš šiame “Veido” numeryje skelbiamų apklausų paaiškėjo, kad šiuo metu verslininkas Tautvydas Barštys yra kelis kartus įtakingesnis nei švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, o štai bankininkas Vladimiras Romanovas pagal savo įtaką sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį lenkia kone šviesmečiais.

Įtakingiausius lietuvius “Veidas” skelbia jau penktą kartą. Čia derėtų pabrėžti, kad Lietuvoje asmenybės į įtakingiausiųjų viršūnę patenka skirtingais keliais: vienus ten kilsteli pareigos, o kitus – asmeninės savybės, išskirtiniai gebėjimai ar charizma. Pastarosios savybės būdingesnės verslininkams, pavyzdžiui, Bronislovui Lubiui ar Dariui Mockui, kurie tarp dvidešimties įtakingiausiųjų patenka visus penkerius metus.

Įdomu ir keista, kad tiek apklausti Seimo nariai, tiek verslininkai gana hiperbolizuotai vertina žiniasklaidos galią. Tarkime, dešimtims politikų atrodo, kad žiniasklaidos magnatai ir kai kurie žurnalistai turi didesnę įtaką nei dauguma ministrų ar aukščiausias pareigas einančių teisininkų.

Kyla klausimas, kam mes tuos įtakingiausiuosius renkame ir skelbiame. Tam, kad visuomenė žinotų, kieno žodis Lietuvoje svariausias, kas mūsų šalyje yra pilkieji kardinolai, taip pat pravartu žinoti ir jų sąsajas, konfliktus, interesus, kėslus, bičiulius. Juk įtakingieji mūsų šalyje lemia daugybę sprendimų, nuo jų daug kas priklauso, todėl žmonės turi juos stebėti, vertinti, kritikuoti, o prireikus – pažaboti.

Beje, paskelbus įtakingiausiųjų sąrašą norėtųsi priminti, kad artėja ir kito “Veido” projekto kulminacija – mūsų savaitraštis jau trečią kartą išrinks, paskelbs ir pagerbs geriausius Lietuvos merus. Galbūt kils klausimas, kodėl apie tai kalbame dabar, jei geriausi merai bus paskelbti tik sausio 24 d. Todėl, kad jau dabar aišku, jog vos tik pranešus geriausių merų rinkimų rezultatus kils kaltinimų banga, esą mes esame nupirkti, neva prieš savivaldos rinkimus užsiimame nešvaria politine reklama ir aprašydami geriausius merus siekiame paveikti rinkėjus.

Iš tiesų to nėra ir nebus. Tiesiog “Veidas” jau keletą metų iš eilės sausio pabaigoje renka geriausius merus. Tai darė šiemet, darys ir 2011-ųjų sausį. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas patarė apie tai informuoti gerokai iš anksto ir užbėgti kaltintojams už akių. Taigi, tai ir darome.

Beje, pats geriausių merų rinkimo projektas jau prasidėjęs, nemažai anketų jau yra apdorojamos. Ir visa tai vyksta iki rinkimų likus trims mėnesiams. Kad geriausio mero rinkimų rezultatų negalėtų paveikti susitarę partijoms priklausantys žmonės, bus apklausiama daugiau nepartinių, įvairioms verslo ir visuomeninėms organizacijoms priklausančių ekspertų. Dar derėtų pridurti, kad pats “Veidas” savivaldybėse neturi absoliučiai jokių interesų ir mums visiškai nerūpi, ar rinkimus Molėtuose, Skuode, Pagėgiuose, Panevėžyje laimės liberalai, socialdemokratai, darbiečiai, ar konservatoriai. Mūsų savaitraštis tiesiog rinks 2010-aisiais geriausiai ir profesionaliausiai dirbusius merus, kurie savo regionui davė daugiausiai naudos.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. ? ? rašo:

  Sarafinas dar vis tikisi kada nors patekti į šitą sąrašą? Varguolis.

 2. Python Python rašo:

  o Sarafinas įtakingiausias žurnalistas

 3. va va rašo:

  Lubys is verslininku vienas is paciu itakingiausiu ir versliausiu.

 4. MM MM rašo:

  Lubys nuperka visas valdzias per rinkimus. Be to, jo bijo, nes valdo informacijos srautus ir gali kiekvien1 auksta pareiguna aapsmeizti, jei nevykdys jo nurodymu.

 5. Rex Leonard Rex Leonard rašo:

  Įdomu ir keista, kad tiek apklausti Seimo nariai, tiek verslininkai gana hiperbolizuotai vertina žiniasklaidos galią. run 3 http://run3az.com online


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...