2011 Gruodžio 19

Šešiasdešimt Lietuvos įtakingiausiųjų

veidas.lt

„Veidas“ jau šeštą kartą skelbia įtakingiausių Lietuvoje žmonių šešiasdešimtuką. Jį rinko Seimo nariai ir ministrai.

„Įtakingiausias Lietuvos žmogus mirė“, – tarsteli Seimo koridoriuose sutiktas parlamentaras Petras Gražulis.
Išties „Achemos“ grupės koncerno prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Bronislovas Lubys buvo įtakingiausias pastarojo penkmečio Lietuvos žmogus – vienintelis verslininkas, savo įtaka prilygęs aukščiausiems valstybės vadovams.
B.Lubys visą laiką buvo įtakingiausiųjų trejetuke. „Kaip dar neatsirado tokio politiko, kuris galėtų prilygti Algirdui Brazauskui, taip šiandien dar nematome ir tokių verslininkų, kurie savo įtaka galėtų lygiuotis su B.Lubiu, nes tam reikia dirbti dešimtmečius, – teigia Seimo narys Algirdas Sysas. – Jis nebuvo grynas pramonininkas, buvo ragavęs ir politikos, pats perėjęs visus valdžios koridorius, puikiai išmanė visus ėjimus ir turėjo itin platų šnipų ratą gerąja prasme. Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovų buvo pilna visur: Seime, Vyriausybėje, kone prie kiekvienos ministerijos.“
Kaip parodė „Veido“ žurnalistų atlikta Seimo narių ir ministrų apklausa (kaip ir kasmet, jų prašėme nurodyti didžiausią įtaką valstybėje turinčius asmenis), mirus B.Lubiui įtakingiausiu verslininku politikai laiko koncerno „MG Baltic“, kuriam priklauso antra pagal populiarumą televizija LNK, prezidentą ir vienintelį akcininką Darių Mockų. Po jo eina turtingiausias Lietuvos žmogus, „Vilniaus prekybos“ grupės pagrindinis akcininkas Nerijus Numavičius. Kaip teigė Seimo nariai, šie verslininkai galingi ne tik verslo srityje – jie įtakingi ir politiniame bei visuomeniniame gyvenime, nors savo įtakos demonstruoti nėra linkę ir veikia visiškai kitaip nei velionis B.Lubys.
„Vilniaus prekybos“, „MG Baltic“, „Senukų“ savininkai siekia įtakos gana siauruose segmentuose, jie nesišneka tokiame plačiame kontekste, ką darydavo B.Lubys, o ir su politikais nei N.Numavičius, nei D.Mockus patys visiškai nesikalba – jie šią paslaugą perka: Seimo koridoriai pilni verslininkų atstovų, vadinamųjų pilkųjų kardinolų. Vieni jų atstovauja naftos pramonei, antri prekybai, treti alkoholio įmonėms – taip ir stumiamos atitinkamos verslui naudingos įstatymų pataisos“, – verslininkų įtaką komentuoja A.Sysas.
Apklausoje dalyvavę Seimo nariai ir ministrai įtakingiausių lietuvių sąraše D.Mockui šiemet skyrė ketvirtą, o N.Numavičiui – devintą vietą.

D.Grybauskaitė – įtakingiausia trečius metus iš eilės

Anketas, rinkdami įtakingiausius Lietuvos žmones, siuntėme visiems Seimo nariams ir ministrams, iš jų sulaukė per septyniasdešimt atsakymų.
Įtakingiausios Lietuvoje asmenybės titulą apklausoje dalyvavę politikai jau trečius metus iš eilės skyrė prezidentei Daliai Grybauskaitei. Neatsirado nė vieno parlamentaro, kuris būtų paminėjęs įtakingesnį asmenį nei D.Grybauskaitė. Be žurnalistų atliktos Seimo narių ir ministrų apklausos, rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime consulting“ atliko ir visuomenės nuomonės tyrimą, parodžiusį, kad gyventojų nuomonė apie įtakingiausiuosius iš esmės sutampa su politikų. D.Grybauskaitę įtakingiausia asmenybe Lietuvoje nurodė 78,8 proc. apklausos dalyvių. Antru asmeniu pagal įtaką visuomenė laiko kardinolą Audrį Juozą Bačkį (52,2 proc.), o premjeras Andrius Kubilius gyventojų sąraše trečias (45,2 proc.).

Visą publikacijos tekstą nuo pirmadienio skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (http://www.veidas.lt/veidas-nr-51) arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Nejuokinkite Nejuokinkite rašo:

  Pavardintieji tėra Lietuvoje priskirtini prie žinomiausiu, bet ne prie įtakingiausiu. Grybauskaitė, kuri vis dar ieško oligarchų, tėra einanti presidentės pareigas, todėl ją tegalima priskirti prie eilinės sitemos tarnautojos.

 2. Algirdas Algirdas rašo:

  Kaip cia su tais procentais pabaigoje gaunasi? Idomi metodika kazkokia. Pvz jei kazkas ivertino Kubiliu pirmu nr, tai ar tas balsas priskiriamas prie tu 45.2% (ivertintas kaip trecias pagal itakinguma)?

 3. Benas Benas rašo:

  Lubio garbinimas yra didžiausias Lietuvos kuriozas, kuriame galima matyti rusą visa galva aukštesniu už Lietuvą. Visas tas “Čiobrelio” (toks buvo Lubio slapyvardis KGB) įtakos sukūrimas – tik Maskvos projektas ir nieko daugiau.

 4. Drulia Drulia rašo:

  Manyčiau galima pritarti Benui, paskaičius Syso nuomonę.Lubys turėjo milžinišką įtaką,nors užtručijo visą Jonavos rajoną.Skalijimas greit nutylo.Kaip nutylo Maišiagalos garsieji susitarimai. Kuvalda krito ant Konservatorių galvų.Visi jautė pasitenkinimą.Būtų gerai perrinkus TS, bet mes blusynėsimės po pelkynus ir toliau.Tai matyti iš propagandos, kuri neša tik drumzles valdžiai.Apynasrio niekas neskuba uždėti kiršintojams.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...