2012 Birželio 26

Šešėlis iš Gariūnų traukiasi nenoriai

veidas.lt


Didžiausios Lietuvoje Gariūnų turgavietės prekeiviai vis dar kratosi kasos aparatų, nors jau visą mėnesį jie privalomi ne tik maistu, bet ir kitomis prekėmis ne lauko sąlygomis prekiaujantiems prekeiviams. Na, o tie prekiautojai, kuriems kasos aparatai neprivalomi, ir toliau vengia išrašyti pinigų priėmimo kvitą, nors tokį apskaitos dokumentą turi išduoti kiekvienam pirkėjui.
Praėjusį savaitgalį Gariūnuose lankėsi ir „Veido“ žurnalistai. Prekių pirkome iš keturių skirtingų prekeivių, bet tik vienas jų neprašytas išdavė kvitą. Kasos aparato taip pat dar neturėjo dauguma turgavietės prekeivių. „Tie kasos aparatai – visiška beprasmybė ir pasityčiojimas. Kvaila tvarka“, – toliau piktinasi Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos garbės pirmininkas Eduardas Šablinskas.
Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad kitaip jau nebus – prekeiviams teks susitaikyti su naujove, priešingu atveju jie bus griežtai baudžiami. „Smulkieji prekeiviai, kurie iki šiol nesinaudoja kasos aparatais, jau kviečiami atvykti į mokesčių inspekciją, – padėtį Gariūnuose komentavo Vilniaus apskrities VMI viršininkas Marius Žemgulis. – Siekdami išvengti baudų, beveik visi suskubo įsigyti kasos aparatus. Mūsų skaičiavimais, tokių asmenų gegužės mėnesį buvo trisdešimt. Šiuo metu už darbą be kasos aparato jau surašėme 14 protokolų, dar septyni prekiautojai iškviesti į mokesčių inspekciją.“ Beje, Gariūnuose, palyginti su kitomis turgavietėmis, padėtis yra viena prasčiausių.
Vis dėlto kasos aparatus įregistruojančių prekeivių po gegužės 1-osios šalyje nuolat daugėja. Nuo balandžio vidurio iki gegužės 1 d., kai įsigaliojo nauja tvarka, kasos aparatus įregistravusių prekeivių skaičius šalyje šoktelėjo tris kartus, o nuo gegužės 1 iki 28 d. – dar beveik du kartus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...