2010 Lapkričio 23

Ekonomika

Trečdalis didelių įmonių vadovų tiki galimybe surinkti iki 1 mlrd. litų iš “šešėlio”

veidas.lt

Beveik trečdalis – 28 proc. didelių Lietuvos įmonių vadovų planus į kitų metų biudžetą surinkti papildomai iki 1 mlrd. iš šešėlinės ekonomikos vertina kaip realius.

86 proc. jų mano, kad sumažinus mokesčius, verslas sumažintų “šešėlį” ir jų surinkimas į biudžetą padidėtų.

Tai parodė lapkritį rinkos ir socialinių tyrimų bendrovės “Macroscope tyrimai” atlikta didžiausių Lietuvos įmonių apklausa.

“Vadovai dažniausiai siūlo didinti mokestinės sistemos stabilumą, mažinti mokesčius, gerinti verslo sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui bei veiklai pagal verslo liudijimus, didinti viešųjų pirkimų skaidrumą ir baudas kontrabandininkams, taip pat įrengti kasos aparatus turgavietėse”, – vardijo “Macroscope tyrimų” projektų vadovė Vaiva Šikšniūtė.

34 proc. įmonių vadovų yra svarstę galimybę įmonę juridiškai perkelti į palankesnę mokestinę aplinką užsienyje. 30 proc. respondentų teigė manantys, kad Lietuvoje skaidrių įmonių iki 30 proc., dar tiek pat – nuo 30 iki 50 procentų.

45 proc. apklaustųjų nurodė, kad savo praktikoje su šešėline veikla susiduria dažnai arba labai dažnai, 50 proc. – retai arba labai retai.

Lapkričio 11-18 dienomis “Macroscope tyrimai” apklausė 181-os iš tūkstančio didžiausių Lietuvos įmonių vadovus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...