2011 Spalio 13

Senam prekybos centrui šildyti mėnesiui prireiks 160 tūkst. Lt

veidas.lt

BFL

Išaugusios šilumos kainos verčia sunerimti ir verslininkus, kurių valdomų didžiulių objektų išlaikymas šį šildymo sezoną pareikalaus dar didesnių išlaidų.
Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos direktoriaus Martyno Nagevičiaus duomenimis, didelio (27 tūkst. kv. m ploto) prekybos centro su šiuolaikine vėdinimo sistema šilumos sąnaudos per metus siekia apie 35 kWh kv. m. Nuo spalio kilovatvalandės kaina Vilniuje, palyginti su praėjusio šildymo sezono kaina, pakilo 23 proc., iki 25,82 ct (be PVM). Tai reiškia, kad metinės tokio pastato šildymo išlaidos padidėja nuo 7,4 iki 9 Lt už kv. m, arba nuo 33 300 iki 40 500 Lt per mėnesį (jei šildymo sezonas trunka pusę metų). Direktorius pabrėžia, kad jei prekybos centras būtų senesnis ir neturėtų modernios vėdinimo sistemos, šį skaičių reikėtų dauginti iš keturių kartų. Tai reiškia, kad mėnesinė šildymo kaina išauga iki maždaug 160 tūkst. Lt – apie 30 tūkst. Lt daugiau nei tokiu pačiu laikotarpiu pernai.
215 prekybos centrų tinklą valdančios bendrovės „Maxima LT“ atstovė Olga Malaškevičienė patvirtino, kad šildymui šiemet planuojama išleisti 20 proc. daugiau nei pernai. Kiek bendrovei kainuoja prekybos centrų šildymas, ji neatskleidė.
Šildymo kainą paslaptimi laiko ir sostinės prekybos centro „Panorama“ atstovai, tačiau jie neslepia, kad išlaidas stengiamasi sumažinti reguliuojant šilumos kiekį pagal orų permainas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...