2012 Kovo 03

Ir labiau šalo, ir daugiau mokėjo

veidas.lt


Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, šį sausį didžioji dalis daugiabučių namų gyventojų, kurie šilumos suvartoja daugiausiai šalyje, šildėsi kur kas mažiau nei pernai, o sutaupė palyginti nedaug. Pavyzdžiui, pernai tokiuose namuose 60 kv. m ploto butui šildyti prireikė iki 3405 kWh energijos per mėnesį, o šiemet – jau tik 2775 kWh. Tačiau rekordinė šilumos kaina tokio ploto buto neekonomiškame name šeimininkams vis tiek siekė apie 900 Lt: pernai metų šildymo rekordas buvo 991 Lt, o šiemet maksimali sąskaita siekė 873,1 Lt.
Kai kuriuose senos statybos nerenovuotuose namuose sutaupyti nepavyko net ir labai stengiantis. Pavyzdžiui, į daugiausiai šilumos suvartojančių namų sąrašą patenkančio Šiaulių Vilniaus g. 213A namo gyventojai 60 kv. m plotui šildyti šį sausį išeikvojo 200 kWh mažiau energijos nei pernai, bet gavo 100 Lt didesnes sąskaitas.
Pasak Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidento dr. Valdo Lukoševičiaus, vienintelė išeitis yra tokių namų renovacija, kuriai ryžęsi gyventojai gyvena kur kas šilčiau ir patogiau, o už šildymą moka iki dešimties kartų mažiau.
Pavyzdžiui, ekonomiškuose daugiabučiuose pati mažiausia sąskaita už 60 kv. m ploto buto šildymą siekia vos 62 Lt/mėn., o mažiausias energijos suvartojimas tokiuose butuose daugeliu atvejų per mėnesį neviršija 300 kWh.

Mokesčiai už 60 kv. m ploto buto šildymą per mėnesį (Lt, sausio mėn. duomenimis)
Renovuotame name     Nerenovuotame name
2011 m.     nuo 74,42     iki 991
2012 m.     nuo 62     iki 873
Šaltinis: Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Lukas Lukas rašo:

    Kai po Kubiliaus viešnagės Utenoje,kainos pakilo dvigubai 1kvad.m -21kw net pačiais šalčiausiais laikotarpiais budavo iki12kw. O Stasiūno pasakos apie biokūrą,tai neatitinka realybės.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...