2011 Sausio 16

Seimas

I.Degutienė dalyvavo maldoje

veidas.lt

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė dalyvavo Valstybės gynėjams skirtos atminimo lentos atidengime ir liturginėje maldoje prie Seimo I rūmų Vilniuje.

Kreipdamasi į susirinkusiuosius, Seimo Pirmininkė priminė rašytojo Juozo Grušo žodžius, kuriuos 1991 metų sausio 13-ąją išgirdo visas pasaulis: “Kai visa tauta supranta, kad mirti už laisvę – garbė, o gyventi vergijoj – gėda, tokios tautos nepavergsite!”.

“Beginklė mergina, jaunuolis su trispalve prieš tankus ir automatus prie televizijos bokšto. Visuotinis nuodėmių išrišimas tūkstančiams, jau žinantiems, kas įvyko šiąnakt, žinantiems, kas jų laukia iki išauštant, bet nesitraukiantiems nuo Seimo, apsiginklavusiems vien malda “Tėve mūsų”", – sakė I.Degutienė.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad tokia Lietuva buvo matoma svarbiausių pasaulio televizijų žiniose, pirmuose dienraščių puslapiuose.

Parlamento vadovė pažymėjo, kad šiandien prie Seimo atidengiama atminimo lenta yra skirta įamžinti šią nepakartojamą naktį, šią vieną aukščiausių tūkstantmetės Lietuvos istorijos natų, beginklių dvasios pergalę prieš galingiausią pasaulio imperiją.

“Ji įamžins didvyriškumą tų, kurie prieš dvidešimt metų apgynė Tėvynę, tiesą ir laisvę. “Amžinam gyvenimui ant Lietuvos patekėjo jos laisvės gynėjų širdys. Nemirtingumą ir šlovę Jiems suteikia Tėvynė.” Tegu šie iškilaus poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai būna ir amžinas įpareigojimas mums ir ateinančioms kartoms elgtis taip pat drąsiai ir kilniai – kaip prieš 20 metų, 1991-ųjų sausio 13-ąją”, – sakė I.Degutienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...