2010 Rugsėjo 09

Irena Degutienė

Seimo nariai parengė per daug teisės aktų

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad penktadienį prasidedančiai Seimo rudens sesijai parlamentarai parengė itin daug teisės aktų projektų. Visus juos apsvarstyti esą nerealu.

“(Įstatymų leidybos – BNS) iniciatyvos teisę kiekvienas Seimo narys turi, bet toks aktyvumas, koks yra šioje rudens sesijoje, yra negirdėtas”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Ji tvirtino prašysianti Seimo komitetų ir frakcijų pirmininkų, kad jie peržiūrėtų į rudens darbų programą įrašytus siūlymus.

“Jeigu Vyriausybės yra 109 projektai, tai Seimo narių registruotų projektų yra daugiau kaip 400. Tuo metu turėsime 49 plenarinius posėdžius. Kyla klausimas, ar įmanoma tuos projektus, kurie registruoti, priimti todėl, kad realiai vidutiniškai per sesiją priimama 250-300 įstatymų”, – teigė Seimo vadovė.

Ji priminė, kad rudens sesijoje Vyriausybei pateikus biudžeto projektą turi būti daroma dviejų savaičių pertrauka.

“Nematau jokių realių galimybių, kad toks kiekis darbų programoje registruotų teisės aktų projektų galėtų būti priimti”, – sakė I.Degutienė.

Ji taip pat kritikavo, kad parlamentarai, teikdami savo siūlymus, nesilaikė jokių prioritetų.

Be to, anot jos, nemaža dalis projektų yra populistiniai.

“Artėja savivaldos rinkimai vasario mėnesį. Tikrai yra daug populistinių įstatymų pataisų, kad tiesiog padėtų pliusuką, kad esu aktyvus Seimo narys, padedu savo apygardai”, – sakė I.Degutienė.

Seimas rudens sesiją pradės penktadienį. Pagal Konstituciją, ji truks iki gruodžio 23 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...